Yengeç Burcu ve Özellikleri

YENGEÇ (21 Haziran - 22 Temmuz)

Yönetici Gezegeni : Ay
Onu Anlatan Kelime: Yuvam
Sayısı: 2
Rengi: BeyazYengeç burçları için en önemli konu ailedir. Onlar için yuva yapmak, aile kurmak ve manevi değerler çok önemlidir. Evde olmaktan çok hoşlanırlar. Tabi çocuklar da çok önemlidir. Eğer annelik ve babalık okulu olsaydı yengeç burçları hep okul birincisi olurlardı. Ancak bu kadar ailesine ve çocuklarına düşkün olunca, üzerinde baskı kurmak da kaçınılmaz oluyor. Eğer bu düşkünlüğünün dozunu kaçıracak olursa canınızı sıkabilir. Geleneklerine sıkı sıkıya bağlıdırlar. Yengeç burçları için köklerini bilmek ve manevi değerler çok önemlidir.

Sezgileri çok güçlüdür. Sizin bir şey söylemenize gerek kalmadan yengeç burcu insanı sizi hemen anlayacaktır. Sizi dinlemeye hazırdır. Tüm derdinizi kendi derdi gibi paylaşır. Yedirip içirmeye olan düşkünlükleri sayesinde sizi dinlerken de bir şeyler yedirip içirmek isteyebilirler, buna şaşırmayın. Onun çok alıngan olduğunu düşünürsünüz. Yengeç burçları duygulu ve hassas yapılıdırlar. Aynı özeni sizden de beklerler. Eğer aynı şekilde hassas davranmazsanız çabucak kırılıverirler. Gergin ve huzursuz ortamlar onların kırılgan doğalarına hiç uygun olmayacaktır. Kırılgan iç dünyalarını koruyabilmek adına kendilerine bir kabuk örebilirler. Eğer istemezlerse de o kabuktan geçemez ve onları anlayamayabilirsiniz.

YENGEÇ KADINI / ERKEĞİ

Bu kadar hassas bir burç için duygular elbette ki çok önemlidir. Onlar sevgi ve şefkat ararlar. Geçici, duygu barındırmayan ilişkiler onlar için uygun değildir. Onlar güven duyabilecekleri bir ilişki arayışındadır. Tabi kendi kabuklarını kırmak ve sizin kollarınıza kendini bırakmak biraz zaman alabilir. Ona karşı sabırlı ve nazik olmalısınız. Ve pek tabi romantizm ararlar. O yüzden yengeç burcu sevgilinizle özel bir gün planlıyorsanız sıra dışı olmayan, hatta belki yöresel bir restoranda mum ışığında bir yemek yiyebilirisiniz. Ya da ne olursa olsun vazgeçemediği evi için rahat bir koltuk veya çocuklarla baş başa geçirebileceğiniz bir hafta sonu tatili yengeç burcunu çok memnun edecektir.

YENGEÇ BURCU ÇOCUĞU

Yengeç burçları ailelerine çok düşkün oldukları için küçük yaşlardan itibaren size bağımlı bir tutum sergileyebilirler. Hatta size annelik etmeye bile kalkışabilirler. Bu yüzden öğretmenlik, pedagogluk gibi hissi duyarlılık gerektiren işlerde başarılı yakalayabilirler. Geçmişe duydukları özlem ve geleneklerine bağlı oldukları için antikacılık, koleksiyonculuk gibi işleri de severek yapabilir, hatta bu işe yeni bir boyut dahi kazandırabilirler.

Seda Efe ruyalarx.com için yorumladı. 


Burçlar hakkında detaylı bilgiler