Yay Burcu ve Özellikleri

YAY (22 Kasım - 21 Aralık)

Yönetici Gezegeni: Jüpiter
Onu Anlatan Kelime: Geziyorum
Sayısı: 3
Rengi: Mor

Yay burçlarını neşeli ve iyimser hallerinden rahatlıkla tanıyabilirsiniz. Onlar iflah olmaz birer iyimserdirler. Hatta bazen dışarıdan o kadar iyimser görünürler ki onların gamsız olduklarını düşünebilirsiniz. Yeniliklere açık maceracı bir ruhları vardır. Risk almaktan kaçmazlar. Dışa dönük ve sosyal bir yapıları vardır. Her şeyi öğrenmek isterler ama onların öğrenme arzusu daha çok deneyimleyerek olur. Çok fazla detaylarla uğraşmaktan hoşlanmazlar. Onlar için önemli olan harekettir. Kendilerine has bir yaşam tarzları vardır. Anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Rutin ve monoton şeyler onlara göre değildir. Sürekli yeni şeyler deneyimlemek istedikleri için maceracı bir ruha sahip olurlar. Uzak yerler, yeni kültürler, yeni insanlar tanımak onlar için adeta bir yaşam felsefesidir. Bu şekilde büyüdüklerini, geliştiklerini hissederler.

Yay burcu deyince felsefeye değinmeden geçmek olmaz. Felsefe ve dini öğretiler onların hayatında vazgeçilmez bir yere sahip olabilir. Her konuda olduğu gibi bu konularda da takıntıları olduğu söylenemez. Esnek fikirlidirler. Ve yeniliklere açık bir zihinleri vardır. Ama aşırı uç noktadaki yay burçlarında bu durum değişebilir. Körü körüne bazı inançlara sarılabilir, kibirli davranışlar sergileyebilir.

YAY BURCU KADINI / ERKEĞİ

Bir yay burcuyla beraberseniz çok eğleneceğiniz kesin. Onlarla bol bol gezersiniz. Leyleği havada görmek tabiri neredeyse tüm yaylar için geçerli gibidir. Evde durmak istemezler. Onları bol bol gezdirmelisiniz. Hem de öyle fazla lüks takıntıları falan yoktur. Uzak doğuda küçük bir adaya da götürebilirsiniz, sahildeki çay bahçesine de. Yeter ki gezsin, yeni insanlar, yeni yerler görsün. Eğer bir yay burcuyla birlikteyseniz sürprizlere de açık olmalısınız. Her an karşınıza uçuk bir fikir ya da sürprizle gelebilir.

YAY BURCU ÇOCUĞU

Öğrenmeye hevesli bir burç olduğu için çok fazla soru soracaktır. Dağınık olabilir. Ama genellikle neşeli ve mutlu görünecektir. Onları bir kalıba sokmakta biraz zorlanabilirsiniz. Meslek seçimlerinde onları çok fazla düzenli olduğunu düşündüğünüz masa başı işlere yönlendirmek pek yerinde bir tercih olmayacaktır. Onlar yayıncılık, dış ticaret gibi işlerde başarılı olurlar. Ayrıca maceracı ruhlarına rehberlik, turizm acenteliği gibi işler daha fazla hitap edecektir.

Seda Efe ruyalarx.com için yorumladı. 

Burçlar hakkında detaylı bilgiler