Terazi Burcu ve Özellikleri

TERAZİ (23 Eylül - 22 Ekim)

Yönetici Gezegeni: Venüs
Onu Anlatan Kelime: Adalet
Rengi: Turkuaz
Sayısı: 6

Terazi burçlarını anlatan en iyi kelime adalettir. Onlar kadar adaletli ve barışçıl bir burç daha yoktur. O kadar ki bir teraziyle tartışmanız neredeyse imkansız gibidir. Her zaman sakin, uyumlu ve sempatik duruşlarıyla zaten onlara kızmakta pek mümkün değildir. Bu yüzden çok güzel arabuluculuk yaparlar. İki tarafı da güzelce anlayıp doğal yetenekleri olan adaletle orta yolu bulurlar. Teraziler zariftir, naziktir. Sizin duygularınıza ve isteklerinize karşı çok hassas davranacaktır. Ama zaman zaman hep sen demeleri sebebiyle kendi iç dengelerini sağlamakta zorlanabilirler. Evet, terazi burçları çok fazla kararsızlık yaşar. Çünkü daima her iki tarafı da görür. Her iki tarafın ihtiyaç ve isteklerini gerçekleştirmeye çalışırken dengesi şaşıverir.
Güzellik ve estetik terazi burçları için olmazsa olmazdır. Evleri, giydikleri hatta yemek yedikleri masa bile bir uyum, ahenk içermelidir. Terazi burçları sosyaldir. Onlar rahatlıkla her ortama girer çıkar ve rahatça uyum sağlarlar. Onlar için en önemli şeylerden biri de sosyalleşmektir. Zarafeti, sempatisi ve neşeli yapısıyla her türlü organizasyonda olmaktan çok hoşlanacaktır. Estetik anlayışları fazlaca gelişmiş olduğundan her türlü sanat dalıyla yakından ilgili olurlar.

TERAZİ BURCU KADINI / ERKEĞİ

Bir terazi burcuyla birlikteyseniz bir kere kendinize çeki düzen vermelisiniz. Yoksa şansınız oldukça düşük. Çünkü teraziler için görsellik çok önemlidir. Neredeyse her zaman bakımlı olmalısınız. Ve tabi göze hitap ettikten sonra biraz da sohbet gerekir, değil mi? Evet teraziler entelektüeldir. Sizinle dünya barışıyla ilgili yapılabilecekleri konuşmaktan keyif alacaktır. Bundan sonra kendinizi terazinin uyum ve ahengine bırakabilirsiniz. Tabi ilişkide çok fazla sen bilirsin ve sen nasıl istersen kelimelerini duymak sizi yorabilir. Ama bahsetmiştik. Teraziler uyumludur ve uyumu korumak adına fazla verici olabilirler. Eğer bir terazi burcuna hediye alacaksanız pahalı olanlarını tercih etmeniz gerekebilir. Teraziler lüks severler. Vereceğiniz hediye göze de hitap etmeli elbette. Ama öyle ışıl ışıl değil, zarif olmalı. Mesela güzel bir kolye, kaliteli bir çanta, kaliteli bir kazak ya da güzel bir hafta sonu tatili olabilir.

TERAZİ BURCU ÇOCUĞU

Terazi burcu kararsızlığından dolayı ona eğitim hayatında muhakkak yardımcı ve yönlendirici olmanız gerekecektir. Çünkü onlar bir işe kalkıştıklarında her türlü sonucu düşündükleri için kararsızlık yaşayacaklardır. Tabi onlara yardım ederken nazik olmalısınız. Bir kere güzel sanatlar onlar için uygun olabilir. Ya da estetik, güzellik ile ilgili işler. Tabi adaletli oldukları için avukatlık, hakimlik gibi işlerde de başarıyı yakalayabilir ve mutlu olurlar.

Seda Efe ruyalarx.com için yorumladı. 


Burçlar hakkında detaylı bilgiler