Temmuz Burç Yorumu 2015

Yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ederim.

Koç Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay ev ve iş yaşantınız ile ilgili düzenlemeniz gereken konular olduğunu işaret ediyor. Eşinizi, iş yaptığınız kişileri dinleyip onların ihtiyaçlarına da kulak vermelisiniz. Didişmek, fazla ihtiraslı davranmak, sen bilirsin ya da olduğu kadar deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede eviniz ile ilgili konulara daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsiniz. İşyeriniz ve yakınlarınızla ilgili konular üzerinde daha fazla düşünmek isteyebilirsiniz. Unuttuğunuz ya da bilmediğiniz konularla ilgili duyumlar alabilirsiniz. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda gündelik yaşantınız için olumlu bir pozisyon olmakla beraber geri hareketine başlayacağı için hem finansal anlamda, hem de aşk hayatınız ve çocukların durumuyla ilgili konularda gecikme, zorlanma ve engellerin oluşabileceğini işaret ediyor. 23 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçtiğinde kendinizi daha fazla fark ettirmek isteyeceksiniz. Zaten Güneş’in ardından Merkür’ de Aslan burcunda ilerlemeye başladığında fark edilmek istediğiniz konu her ne ise nasıl yaparım konusunu daha fazla düşüneceksiniz. İşyerinizden birisiyle bir beraberlik yeniden gündeme gelebilir. Kişisel harcamalara daha fazla para ayırmak isteyebilirsiniz.

Boğa Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay eğitim yaşantınız, hayata bakış açınız, yurtdışı ve bağlantılı işleriniz ve hukuki meselelerle ilgili olarak yeni düzenlemeler konusuna işaret ediyor. Gerekiyorsa biraz uğraş vererek, vakit ayırarak, üzerine giderek problemli alanları toparlamaya çalışın. Didişmek, fazla ihtiraslı davranmak, sen bilirsin ya da olduğu kadar deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede yakın çevrenize, eğitim ile ilgili konulara daha fazla vakit ayırmak ve üzerinde düşünmek isteyebilirsiniz. Yakın çevrenizden, arkadaş gruplarının yardımıyla para kazanma yoluna gidebilirsiniz. Borç verme konusunda gereksiz fedakârlıklarda bulunmayın. Gereksiz alınganlıklar da göstermeyin. Ayın 19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda aşk hayatınız, çocuklar, hobiler, ev, aileyle ilgili olumlu bir pozisyon olmakla beraber geri hareketine başlayacağı için bu konularda gecikme, zorlanma ve engellerin oluşabileceğini işaret ediyor. 23 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçtiğinde odağınızı ev, aile konuları daha fazla çekecek. Zaten Güneş’in ardından Merkür’ de Aslan burcunda ilerlemeye başladığında ev, aile konularında toparlamak istediğiniz durumları nasıl yaparım konusunu daha fazla düşünmek isteyeceksiniz. Mülk edinmek, satmak, kiralama yapmak gibi konularda özellikle ayın 23’ü civarında kafa karışıklığı, dalgınlık yanılgılara açık olduğunuz için dikkatli davranın. Anlaşma, sözleşme yaparken dikkat edin.

İkizler Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay sizi en çok finansal olarak etkiliyor. Gelir gider düzeninizi toparlamanız gerekiyor. Yatırımlarınızın ya da aldığınız borçların bir kısmı tekrar ödemelere gidiyor olabilir. Bu da sizde fazladan gerilim oluşturabilir. Bu hafta gökyüzündeki destekleyici etkileri değerlendirerek yavaş yavaş bir dengeye oturtmalısınız. Anlaşmazlık yaşadığınız kimseler varsa onlarla didişmek, ihtiraslı davranmak, sen bilirsin ya da olduğu kadar deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konulara daha fazla odaklanacaksınız. Ayın 16’sı civarı özellikle maddi anlamda gerilimli olabilir. Benim param senin paran tartışmasına girmemelisiniz. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda ev, aile ile ilgili konularda olumlu bir pozisyon olmakla beraber geri hareketine başlayacağı için bu konularda gecikme, zorlanma ve engellerin oluşabileceğini işaret ediyor. Yakın çevrenizle olan konuları tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Yakın çevre, akrabalar, yazışma, anlaşma, sözleşmeler konusunda da zorluklar mümkün. Zaten 23 Temmuz’da Güneş’in arkasından Merkür’de Aslan burcuna geçtiğinde odağınızı bu konulara vermek isteyeceksiniz. Ayın 23’ü civarında kafa karışıklığı, dalgınlık yanılgılara açık olduğunuz için dikkatli davranın. Anlaşma, sözleşme yaparken dikkat edin.

Yengeç Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay sizi en çok evlilik, ilişkiler ve ortak projelerinizle ilgili konularda etkiliyor. Kendiniz olduğunuz gibi davranmalı başkaları tarafından görünenin, diğerlerinin ne dediğinin o kadar da mühim olmadığını kabul etmelisiniz. İletişimde ben sen tartışmalarına girmektense biz olmayı kabul etmelisiniz. Didişmek, fazla ihtiraslı davranmak, sen bilirsin ya da olduğu kadar deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konulara daha fazla odaklanacaksınız. Ayın 16’sı civarı özellikle ilişkiler ve evlilik konusunda biraz gerilimli etkilere sahip. Aynı gün oluşacak yeni ay ile beraber hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda yakın çevre, akrabalar, yazışma, anlaşma, sözleşmeler ve finansal konularda olumlu bir pozisyon olmakla beraber geri hareketine başlayacağı için bu konularda gecikme, zorlanma ve engellerin oluşabileceğini işaret ediyor. Zaten 23 Temmuz’da Güneş’in arkasından Merkür’de Aslan burcuna geçtiğinde odağınızı bu konulara vermek isteyeceksiniz. Ayın 23’ü civarında kafa karışıklığı, dalgınlık yanılgılara açık olduğunuz için dikkatli davranın. Anlaşma, sözleşme yaparken de dikkat edin.

Aslan Burcu
Bu aya 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyoruz. Bu dolunay sizi en çok iş yaşantınız ve gündelik hayatınızda ilgilendiğiniz düzenli işler, aktiviteler hakkında ilgilendiriyor. Şayet bir türlü yoluna koyamadığınız ileriniz varsa iç dünyanızda kendinizle veya başkalarıyla didişmek, fazla ihtiraslı davranmak, sen bilirsin ya da olduğu kadar deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konulara daha fazla odaklanacaksınız. Ayın 16’sı civarı özellikle içsel anlamda biraz gerilimli. Kendinizi biraz gergin hissedebilirsiniz. Bu dönemde sağlığınıza her zaman olduğundan daha fazla özen göstermelisiniz. Sindirim problemlerine karşı beslenmenize dikkat edin. Sporunuzu, kontrollerinizi ihmal etmeyin. Aynı şekilde göğüs problemlerine karşı da dikkat. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda finansal olarak olumlu bir pozisyon olmakla beraber geri hareketine başlayacağı için bu konularda gecikme, zorlanma ve engellerin oluşabileceğini işaret ediyor. Zaten 23 Temmuz’da Güneş’in arkasından Merkür’de Aslan burcuna geçtiğinde odağınızı bu konulara vermek isteyeceksiniz. Ayın 23’ü civarında kafa karışıklığı, dalgınlık yanılgılara açık olduğunuz için dikkatli davranın. Anlaşma, sözleşme yaparken dikkat edin.

Başak Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay sizi en çok aşk hayatınız, varsa çocuklarınızla ilgili konular, hobiler, sportif aktiviteler gibi alanlarda etkileyecek. Şayet bir türlü yoluna koyamadığınız işleriniz varsa didişmek, fazla ihtiraslı davranmak, sen bilirsin ya da olduğu kadar deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Geleceğe yönelik planlar, arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz arasındaki dengeyi iyi ayarlamalısınız. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konulara daha fazla odaklanmak isteyeceksiniz. 16 Temmuz civarı biraz gerilimli etkileri işaret ediyor. Fazla dediğim dedik davranmayın. Aynı gün bir de yeni ay olacak. Ve yine yengeç burcunda olacağı için bu konularda sizin için yeni bir sahne hazırlayıp size yeni bir şans daha veriyor. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda olumlu bir pozisyon olmakla beraber hemen retro hareketine başlayacağı için sizi bir süre daha geri plana çekebilir. Başlatmayı düşündüğünüz girişimler konusunu bir süre daha erteletebilir. Özellikle finansal, eğitim, resmi konular, yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili gecikme, engel ve zorluklar olabilir. Ancak bunu bir tamamlanma süreci gibi düşünün. Eksiklerinizi gözden geçirin, tamamlayın ki yapacağınız işlerde eksik kalmasın. Her şey dilediğiniz gibi ilerlesin.

Terazi Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay sizi en çok ev, aile ile ilgili konular ve iç dünyanızda hissedeceğiniz şekilde etkileyecek. Ev ve iş hayatınız arasında bir denge kurmalısınız. Gereksiz fedakârlıklardansa biraz da ben ne istiyorum benim ihtiyaçlarım demelisiniz. Konuşarak, ihtiyaçlarınızı fazla ihtirasa kapılmadan zaten bildiğiniz üzere nazik bir şekilde anlatmalı sen bilirsin deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Bu denge çok önemli. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konulara daha fazla odaklanmak isteyeceksiniz. 16 Temmuz civarı biraz gerilimli etkileri işaret ediyor. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda olumlu bir pozisyon olmakla beraber hemen retro hareketine başlayacağı için geleceğe yönelik planlarınız, arkadaşlarınız, sosyal çevrenizle ilgili konularda gecikme, zorlanma ve engellenmeler oluşabileceğini işaret ediyor. Zaten 23 Temmuz’da Güneş’in arkasından Merkür’de Aslan burcuna geçtiğinde odağınızı bu konulara vermek isteyeceksiniz. Ayın 23’ü civarında topluluklar içerisinde parlak fikirlerinizi rahatça ortaya koyacaksınız. Ancak kafa karışıklığı, dalgınlık yanılgılara açık olduğunuz iş yaşantınızda raporlama, toplantı gibi konular için daha özenli davranın.

Akrep Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay sizi en çok yakın çevre, kardeşlerle ilişkiler ve eğitimle ilgili konularda alakadar ediyor. Şayet bu alanlarda bir türlü yoluna koyamadığınız işleriniz varsa didişmek, fazla ihtiraslı davranmak, sen bilirsin ya da olduğu kadar deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Yani gerektiği kadar fedakârlık, yardım ve duygudaşlık gerektiği kadar ben diyebilmek. Ne az ne fazla. Dengeyi iyi kurmalısınız. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konulara daha fazla odaklanmak isteyeceksiniz. 16 Temmuz civarı biraz gerilimli etkileri işaret ediyor. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda olumlu bir pozisyon olmakla birlikte hemen Retro hareketine başlayacağı için meslek yaşantınız, öğrencilik, evlilik hayatınız ile ilgili konularda sizi biraz zorlayabilir. Bu dönem içinde yeni fikirler üretebilirsiniz ya da aklınızdaki bazı konuları artık ortaya çıkarmanın vakti olduğunuz düşünebilirsiniz. Zaten 23 Temmuz’da Güneş’in arkasından Merkür’de Aslan burcuna geçtiğinde odağınızı bu konulara vermek isteyeceksiniz. Ayın 23’ü civarında kafa karışıklığı, dalgınlık yanılgılara açık olduğunuz için dikkatli davranın.

Yay Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay sizi en çok finansal anlamda etkileyeceğe benziyor. Gelir ve giderleriniz arasında bir denge kurmalısınız. Geleceğe yönelik plan program yapmalı, arkadaş ve sosyal çevrenize vakit ayırmalısınız. Şayet sizi yoran konular varsa didişmek, fazla ihtiraslı davranmak, sen bilirsin ya da olduğu kadar deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konulara daha fazla odaklanacaksınız. Ayın 16’sında Yengeç burcunda oluşacak yeni ayın etkisiyle ödemeler konusuna odaklanarak yeni planlamalar yapabilirsiniz. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda olumlu bir pozisyon olmakla beraber hemen Retro hareketine başlayacağı için eğitim, yurtdışı, meslek hayatı, evlilik, ilişkiler ve yurt dışı bağlantılı konularda gecikme, zorlanma ve engellenmeler oluşabileceğini işaret ediyor. Zaten 23 Temmuz’da Güneş’in arkasından Merkür’de Aslan burcuna geçtiğinde odağınızı bu konulara vermek isteyeceksiniz. Yeni ve parlak fikirleriniz oluşabilir. Ancak aldanma ve hayat kırıklıklarına müsait bir zaman. Biraz daha gerçekçi olmanızı öneririm.

Oğlak Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay sizin burcunuzda gerçekleşeceği için sizi oldukça fazla etkileyecek. İlişkiler, ortak projeler, evlilik, aşk hayatı, çocuklar. Bu dolunayın sizin için ana konu başlıkları diyebiliriz. Bu konuları bir dengeye oturtmanın zamanı gelmiş gibi görünüyor. Şayet bu alanlarda bir türlü yoluna koyamadığınız işleriniz varsa didişmek, fazla ihtiraslı davranmak, sen bilirsin ya da olduğu kadar deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Yani gerektiği kadar fedakârlık, yardım ve duygudaşlık gerektiği kadar ben diyebilmek. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konulara daha fazla odaklanacaksınız. Ayın 16’sında Yengeç burcunda oluşacak yeni ayın etkisiyle ilişkiler, ortaklıklar konusuna odaklanarak yeni planlamalar yapabilirsiniz. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda olumlu bir pozisyon olmakla beraber hemen Retro hareketine başlayacağı için eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, hukuki konular, ödemeler ile ilgili gecikme, zorlanma ve engellenmeler oluşabileceğini işaret ediyor. Zaten 23 Temmuz’da Güneş’in arkasından Merkür’de Aslan burcuna geçtiğinde odağınızı bu konulara vermek isteyeceksiniz. Yeni ve parlak fikirleriniz oluşabilir. Ancak aldanma ve hayat kırıklıklarına müsait bir zaman. Biraz daha gerçekçi olmanızı öneririm.

Kova Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay sizi en çok içsel anlamda etkileyeceğe benziyor. Ancak yeni ve parlak fikirler üretmek için de oldukça güzel etkiler alıyorsunuz. Bir süredir düşündüğünüz bir konu üzerinde bir miktar daha hazırlık yapmak için kullanabilirsiniz bu dönemi. Biraz içe kapalı davranmak ihtiyacında olabilirsiniz. Kırgın hissedebilirsiniz. Gereksiz fedakârlıklardansa biraz da ben ne istiyorum benim ihtiyaçlarım demelisiniz. Konuşarak, ihtiyaçlarınızı fazla ihtirasa kapılmadan paylaşmalı sen bilirsin deyip pes etmek yerine hayatımı nasıl yola koyar, durumu istediğim gibi olması için nasıl yönetebilirim diye düşünmelisiniz. Bu denge çok önemli. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konulara daha fazla odaklanmak isteyeceksiniz. 16 Temmuz civarı biraz gerilimli etkileri işaret ediyor. Ayın19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda olumlu bir pozisyon olmakla beraber hemen retro hareketine başlayacağı için gelir, gider dengesi, evlilik, ilişkiler ve ortak projelerle ilgili olarak ilgili gecikme, zorlanma ve engellenmeler oluşabileceğini işaret ediyor. Zaten 23 Temmuz’da Güneş’in arkasından Merkür’de Aslan burcuna geçtiğinde odağınızı bu konulara vermek isteyeceksiniz. Yeni ve parlak fikirleriniz oluşabilir. Bu dönemde evlenmeye karar verebilirsiniz, evlilik, ortaklık haberlerini bolca duyabilirsiniz veya kendi evliliğinizi, ilişkinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Neler yolunda gitmiyor, neler yapmalıyım diye düşünebilirsiniz. Ancak özellikle 23 ü civarı aldanma ve hayal kırıklıklarına müsait bir zaman olduğunu hatırlatmak isterim.

Balık Burcu
Bu ay 2 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay etkisiyle başlıyor. Bu dolunay sizi en çok geleceğe dönük planlarınız, arkadaş ve sosyal çevreniz ile ilgili konularda ilgilendiriyor. Kişisel harcamalarınız ile geleceğe dönük planlar, yatırımlar gibi konularda dengeyi kurmalısınız. Bu dönemde belki ortak projelere yönelmek isteyebilirsiniz. Ya da başkalarına ait finansal kaynaklardan faydalanabilir, kredi, borç vs. alabilirsiniz. Ayın 8’inde Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde ayın 23’üne kadar olan sürede zaten bu konularla daha fazla ilgileneceksiniz. 16 Temmuz civarı biraz gerilimli etkileri işaret ediyor. Ayın 19’unda Venüs Başak burcuna geçiş yapacak. Genel anlamda olumlu bir pozisyon olmakla beraber hemen retro hareketine başlayacağı için üzerinde çalıştığınız projeleriniz, iş yaşantınız, günlük uğraştığınız işler ile ilgili olarak gecikme, zorlanma ve engellerle karşılaşabilirsiniz. Yazışma, anlaşma, sözleşme gibi konularda sonradan problemler olmaması için çok dikkatli olun. 23 Temmuz’da Güneş’in arkasından Merkür’de Aslan burcuna geçtiğinde ilginizi bu konulara vermek isteyeceksiniz. Sizin için günlük koşuşturmanın yoğun olacağı bir ay olacak. Fakat korkmayın enerjiniz de yüksek olacak. İş yerinizde bolca yeni şeyler duyabilirsiniz. Yeni fikirler üretebilirsiniz. Spor ve diyete başlamak için de oldukça güzel bir zaman.

Yazar: SEDA EFE