Oğlak Burcu ve Özellikleri

OĞLAK (22 Aralık – 19 Ocak)

Yönetici Gezegeni: Satürn
Onu Anlatan Kelime: Çalışıyorum
Sayısı: 4
Rengi: Kahverengi

Oğlak burçları için en önemli şey çalışmaktır. Onlar bu dünyaya çalışmak, düzenlemek için gelmiş gibidirler. Her türlü düzenleme, sıraya koyma ve tertipleme gerektiren işleri kolaylıkla yaparlar. Gelişmiş bir sorumluluk duyguları vardır. Hatta bazen o kadar abartırlar ki her şeyden kendilerinin sorumlu olduğunu düşünürler. Onlar çokça ciddiyet daha az duyguları düşünürler. Çünkü onlara göre hayat duygusallığa yer vermeyen çok zor bir arenadır.

Oğlak burçları için mantık çok ön plandadır. Her şeyi etraflıca düşünür daha sonra karar verirler. Eğitim ve başarı onlar için çok önemlidir. Her konuyla ilgili gerçekçi planlar yaparlar. Ayakları yere çok sıkı basar. Yeni şeylere o kadar da açık değildir. Bir karar verilmesi gerekirse genellikle tercihini geleneksel olandan yana kullanacaktır.

OĞLAK BURCU KADINI / ERKEĞİ

Bir oğlak burcuyla birlikteyseniz öyle çok fazla romantizm ve duygu aramıyorsunuz demektir. Onlar size ilişkinin olurunu olmazını söylemekte çekince duymayacaktır. Ve ilişkinin sorumluluğunu alıp yürütme konusunda sınır tanımayacaktır. Sadakat sahibi ve güvenilirlerdir. Spontane değildir. Oğlak burçlarından öyle pek sürpriz beklemeyin ve onlara hediye almayı düşünüyorsanız ofisinde rahatça kullanabileceği, fonksiyonel bir şeyler tercih edin. Mesela masasındaki kalemleri rahatça bulabileceği bir kalemlik, güzel bir ajanda ya da bir evrak çantası onları mutlu edecektir. Şayet biraz daha romantik bir şeyler istiyorsanız masasına öyle fazla gösterişli olmayan bir çerçeve de seçebilirsiniz.

OĞLAK BURCU ÇOCUĞU

Eğitim hayatıyla ilgili size pek sorun çıkarmazlar. Hatta sorumluluk bilinci küçük yaşlardan itibaren gelişmeye başladığı için oğlak burcu çocuğunuzla birlikte geleceğini rahatça planlayabilirsiniz. Oğlak burçları çalışmadan duramazlar desek yeridir. Her türlü düzenleme ve planlama gerektiren iş oğlaklar tarafından kolaylıkla yapılır. Bu yüzden onları otorite figürü olabilecekleri alanlara yönlendirebilirsiniz. Ama yenilikçi işlerde mutlu olamayabilirler. Onlar ekonomi, bürokratlık ya da üst düzey yöneticilikte başarıyı daha rahat yakalarlar.

Seda Efe ruyalarx.com için yorumladı. 

Burçlar ile ilgili detaylı bilgiler