Rüyada Nuh Görmek Rüyasının Açıklaması ve Yorumu

Rüyanızda "Nuh Görmek" gördüyseniz aşağıdaki rüya yorumunuz inceleyebilirsiniz. Nuh Görmek anlamı Nedir? ile ilgili diğer rüya tabirleri için sitedeki sağ üst bölümde bulunan arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Rüyada Nuh görmek

Rüyada tufan peygamberi olan Nuh Aleyhisselamı görmek Allah a itaatle geçecek uzun ömre, Aile fertlerinden ve halktan gelecek sıkıntılara, sonra bunlara galip gelmeye; kafirlerin helakine ve müslümanların sevincine; Onu görmek çok yağmura, kuraklıktan kuurtulmaya; üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmaya; sanata, ticarete, ziraate ve yolculuğa; Nuh Aleyhisselamı görmek bazı zamanlar bid at ehlinin ve günahkarların güç bulmasına, müslümanların ise zayflamasına; Nuh Aleyhisselamın tandırını görmek yoksul için zenginliğe, şiddet halinde olan kimse için mülke, bir şeyden korkan kimse için emniyete işaret eder.

Ibn-i Sirin diyor ki: Bu Sureyi rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören, tevbe eder. Akıbeti güzel olur.

Kirmani demiştir ki: Halka hayır yapar. Ailesi kendisine asi olur. Seferde ise, dönüşü gecikir. Işleri yoluna girmez.

Cafer-i Sadık: buyuruyor ki:
Allah'ın emirlerini tebliğ eder. Düşmanına galip gelir.Abdulgani'ye göre, fuhşu ve diğer kötülükleri yasaklar. Insafı yayar. Hasmını (düşmanını) yener.

Ibn-i Kesir şöyle diyor: Bir yere gönderdiği şahıs, geç gelir.Rüyada Nuh Görmek ile alakalı diğer tabirler: Nuh Görmek,

Kelimeler: Rüyada Nuh Görmek yorumu, Rüya Tabirleri ve anlamları

Kategori: