Rüyada Nikah Rüyasının Açıklaması ve Yorumu

Rüyanızda "Nikah" gördüyseniz aşağıdaki rüya yorumunuz inceleyebilirsiniz. Nikah anlamı Nedir? ile ilgili diğer rüya tabirleri için sitedeki sağ üst bölümde bulunan arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Rüyada Nikah görmek

Farz olan ibadetlerden birini yerine getirmeye, hayatın bir düzene girmesine, sorumluluk ve her türlü kötülükten emniyete, Bilmediği bir kadınla nikahlandığını görmek dini emirlere sımsıkı sarılmaya; Her türlü nikah akdinin uygun bir ortamda ve usulüne uuygun olarak gerçekleştiğini görmek evliler için sevgi ve muhabbet tazelenmesine, bekar kimse için olumlu kısmate; Nikah kıyan kimseyi görmek bekar için evlenmeye; evli kimse için bir işe önderlik etmeye, bir işi için anlaşmaya yahut boşanmaya; Nikahı bozduğunu (boşandığını) görmek yolculuk sebebiyle evden bir süre ırak kalmaya, iş değiştirmeye, bir satım işinden caymaya, vefat etmeye yahut İslam dan dönmeye; Mut a hikahı ile geçici olarak nikah kıydırdığını görmek zinaya, şartlarına uyulmadan yapılanalışverişe; geçici ama karlı ortaklığa, kısa süren rahatlığa işaret eder. (Ayrıca Bakınız; Evlenmek, Boşanmak.)

Rüyada Nikâh Kıyıldığını Görmek


Rüya sahibinin mutlu ve kalabalık bir yuva kurma özlemi içerisinde olduğunu ve bu özleminin kendi istediği yönde giderileceğini yani kendisine zor ve sıkıntılı zamanlarında bile ilk günkü gibi yarenlik yapacak kadar olumlu biriyle izdivaç yapacağını rivayet eder.

Rüyada Nikâh Hazırlığı Yapmak


Hayra da şerre de açıklanır. Rüya sahibinin ferahlığa kavuşmasına ve zorluklarını atmasına yorulduğu gibi aynı zamanda da darlığa düşerek, mutsuz ve zor günler hayatasına yorulmaktadır.

Rüyada Nikâh Davetiyesi Görmek


Rüya sahibinin gururlanacağı hatta şımaracağı kadar seviliyor olmasına işaret eder. Rüyasında nikâh davetiyesi gören biri çevresi tarafından çok sevilmeyi hak ediyor ve hak ettiği bu değeri ve ilgiyi de görüyor anlamındadır.

Rüyada Nikâh Şekeri Görmek


Çok güzel bir haberin müjdecisidir. Rüya sahibi için çok önemli bir konuda içini kıpır kıpır edeceği bir haber alacağı manasına gelir.

Rüyada Nikâh Cüzdanı Görmek


Rüya sahibi için, altına imzasını attığı bir işte büyük zarar edeceğine bu nedenle de açığını kapatması için uzunca bir süre ecel terleri dökeceğine işaret eder. Rüya sahibini zorlu bir süreç bekliyordur ve yeniden aynı konuma gelmesi büyük bir sabır isteyecektir.

Bekâr bir kişinin rüyasında hiç tanımadığı bir hanımla kanlandığını görmesi; o kimsenin evleneceğine, eğer evli ise eşini sayarak ayrılacağına veya bir toplumun sevk ve idaresi için onla başına başkan olacağına ya da bir kimse ile bir ortaklık kuracağına açıklanır. Bir başka yoruma göre bir kimsenin rüyasında hiç tanımadığı bilmediği bir kimse ile nikâhlandığını görmesi; o kimsenin oruç ve namaz gibi bir farizayı yerine getirmesi lazım geldiğine işaretle tabir olunur.

Değerli ziyaretçilerimizin pratik bilgilere pratik yoldan erişebilmesi ve anlayabilmesi için araştırmalar oluşturduk. Makalemizi incelerken önemi vurgulanan diğer yazıları gözden geçirmeyi unutmayın. Bir daha aradığınızda kolayca sayfalarımıza ulaşabilmek isterseniz bu siteyi favori listenize ekleyin.Rüyada Nikah ile alakalı diğer tabirler: Nikah, Nikâh Cüzdanı Görmek, Nikâh Davetiyesi Görmek, Nikâh Hazırlığı Yapmak, Nikâh Kıyıldığını Görmek, Nikâh Şekeri Görmek,

Kelimeler: Rüyada Nikah yorumu, Rüya Tabirleri ve anlamları

Kategori: