Rüyada Nehir Görmek Rüyasının Açıklaması ve Yorumu

Rüyanızda "Nehir Görmek" gördüyseniz aşağıdaki rüya yorumunuz inceleyebilirsiniz. Nehir Görmek anlamı Nedir? ile ilgili diğer rüya tabirleri için sitedeki sağ üst bölümde bulunan arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Rüyada Nehir görmek

Rüyada nehir görmek, kadri yüce bir kimseye isarettir. rüyada nehre girdigini gören kimse, büyük insanlardan birisine karisir ve cenab-i hakkin "süphesiz Allah sizi bir irmakla imtihan edicidir." mealindeki ayete (nuh suresi a. 23) göre nehir ve irmaktan Su icmek iyi degildir. rüyada nehrin bir tarafindan diger tarafina sicradigini gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur ve düsmanina galip gelir. bazi tabirciler nehir, icine giren kimse icin yolculuktur, bazilan da sultanin hizmetine girmeye isarettir, dediler. bir kimse rüyada bir nehrin evinden ciktigini ve hic bir kimseye zarar ve ziyan vermedigini görse, sultan tarafindan insanlar hakkinda iyi ve mesru bir emrin cikmasina isarettir.

Rüyanızda Kevser nehrinden içtiğinizi görmeniz; sizin ilim öğreneceğinize, amel yapacağınıza, güzel inanca sahip olacağınıza ve Hz Peygamber (a.s.)'in sünnetine uyacağınıza rivayet eder. Rüyanızda sütten bir nehir görmeniz; İslâm'ı tatbik ettiğinize, rüyanızda bal nehri görmeniz; ilim ve Kur*an ehlinden olduğunuza, rüyanızda şarap (cennet şarabı) nehri görmeniz; Allah'a âşık olacağınıza ve haramlardan sakınacağınıza açıklanır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır.

Rüyada nehir veya ırmak görmek, kadri-şanı çok yüksek bir kimseye işarettir. Görülen nehrin suyu karışık ve çamurluysa, büyük bir sıkıntıya işarettir.

Size yardımı dokunacak, çok iyi niyetli bir insanla tanışacaksanız anlamındadır. Nehirde yüzdüğünü görmek, işinizde mevki ve yetki sahibi bir kimseden yardım alacaksınız anlamındadır.Rüyada Nehir Görmek ile alakalı diğer tabirler: Nehir Geçmek, Nehir Görmek, Nehir Kenarında Yürümek, Nehir Suyu İçmek, Nehir Taşması, Nehir Üzerinde Yürümek, Nehire Girmek,

Kelimeler: Rüyada Nehir Görmek yorumu, Rüya Tabirleri ve anlamları

Kategori: