Kova Burcu ve Özellikleri

KOVA (22 Ocak - 18 Şubat)

Yönetici Gezegeni: Satürn
Onu Anlatan Kelime: Entelektüel
Sayısı: 4
Rengi: Koyu Mavi

Kovalar entelektüeldir. Bilgi özellikle toplumsal boyutu ilgilendiren bilgi onlar için önemlidir. Onların toplum bilinçleri genellikle oldukça gelişkindir. Topluluk için bir şeyler yapıyor olmak onları mutlu eder. Aynı zamanda arkadaş canlısıdır kova burçları. Sosyalleşmek, insanlarla bir arada olmak vazgeçilmezdir onlar için. Arkadaşlarının arasında mutludur. Onlarla entelektüel sohbetler yapmaktan keyif alır. Kova burçlarını en iyi anlatan kelimelerden bir tanesi de yenilikçiliktir. Onlar her türlü yeni, sıra dışı görüşe açık olabilirler. Ama bunu yaparken de yine bir elleriyle sıkı sıkıya geleneklerine bağlı kalabilirler.

Kova burçlarının özgürlük ihtiyaçları vardır. Prensiplerini koruyarak kendi gidecekleri yolu kendileri belirlerler. Aniden gelen orijinal fikirlere sahip olabilirler. Siz onların düşüncelerini farklı bulursunuz. Ama onlar zamanın ötesinde yaşadıkları için, şimdiden çok çok ilerisini görmüş olma ihtimalleri oldukça yüksektir.

KOVA BURCU KADINI / ERKEĞİ

Bir kovayla birlikteyseniz sürpriz dolu bir aşk bekliyor olabilir sizi. Hiç beklemediğiniz anda beklemediğiniz bir yerde evlenme teklifi alabilirsiniz. Ya da sıra dışı bir doğum günü partisine hazırlıklı olmalısınız. Ama baş başa olmayacağınız kesin. Kova sosyaldir. Onlar gruplar içerisinde mutlu olur, kendileriniz bulurlar. Ayrıca onun özgürlükçü bir doğası olduğundan söz etmiştik. Kova burçları öyle fazla bunaltmaya gelmezler. Eğer bir kova burcuna hediye alacaksanız teknolojik bir şeyleri tercih edebilirsiniz. Her türlü elektronik ve teknolojik alet hoşlarına gidecektir. Ya da sıra dışı bir bluz, renkli bir fular olabilir.

KOVA BURCU ÇOCUĞU

Kova burcu çocukları sosyaldir. Parlak zekalarıyla göz doldururlar. Toplumu ilgilendiren olayları sorgulayabilirler. Onları, halkla ilişkiler gibi insanlarla iletişimde olacakları işlere yönlendirebilirsiniz. Sıra dışı ve orijinal fikirlere sahip oldukları ve teknoloji düşkünlükleri olduğundan onlar ar-ge yapabilecekleri teknoloji şirketlerinde başarıyı yakalayabilirler.

Seda Efe ruyalarx.com için yorumladı. Hangi Burç?