Koç Burcu ve Özellikleri

KOÇ (21 Mart – 19 Nisan)

Yönetici Gezegeni : Mars
Onu Anlatan Kelime : Cesaret
Rengi : Kırmızı
Sayısı : 8


Koç Burçları liderlik ederler. Öncüdürler, çabuk harekete geçer ve inisiyatif alırlar. Akıllarına bir kere yapılacaklar listesi düşmeye görsün. Herkesten önce kalkar ve siz daha kararınızı bile veremeden onlar işleri bitirmiş olurlar. Olayları başlatmak konusunda üzerlerine yoktur ama gelgelelim devam ettirme konusunda pek aynı şeyi söyleyemeyiz. Koç burçları çok çabuk sıkılırlar. Çabucak geçiverir gönülleri. İstikrar ve sabır gerektiren işler onların heyecanlı ve atak doğalarına pek de uygun değildir. Koç burçları kendi başlarına hareket etmekten hoşlanırlar. Bu nedenle onlara akıl vermeye kalkmak pek akıllıca bir tavır olmayacaktır.

İş cesarete gelince akan sular durur. Cesaret gerektiren her türlü iş Koç burcundan sorulur. Onlar kadar cesur bir burç daha yoktur. Ataklığıyla cesaretini birleştirince ortaya bir kahraman çıkar. Hiçbir şey onu yolundan döndüremez, durduramaz, korkutamaz. Ancak bu cesurluğunu biraz fazla abartırsa uç noktada zorba olabilir.

KOÇ BURCU KADINI / ERKEĞİ

Bir Koç burcuyla birlikteyseniz öncelikli onun plansız, aklına geldiğini aklına geldiği anda yapan doğasına hazırlıklı olmalısınız. Ayrıca her istediğinin yapılmasını istedikleri için hayır kelimesi onlarda pek etki yaratmayacaktır. İstediğini elde edene kadar devam edecektir. Ama elde ettikten sonra da ilgisini üzerinde tutmak bazen çok zor olabilir. Çünkü Koçlar için her şey çok hızlı olur. Onlara hediye seçerken cesur ve maceracı ruhlarını okşayacak şeyler düşünebilirsiniz. Mesela otomobil yarışları için bir bilet alabilirsiniz. Ya da güzel bir İsviçre çakısı. Kırmızı tonlarına düşkün oldukları için güzel kırmızı tonlarında bir çanta da hediye edebilirisiniz.

KOÇ BURCU ÇOCUĞU

Koç burcu çocukları enerjiktir. Kendilerini göstermek ve liderlik etmek isterler. Risk alırlar, kaybetmekten hoşlanmazlar. Bu yüzden onları rahatlıkla bir grubu yönetebilecekleri ve hareketli işlere yönlendirebilirsiniz. Durağanlıktan hoşlanmazlar. Rutin şeyler onları çabuk sıkar. Pes etmek onların sözlüğünde yoktur. Enerjik ve cesur doğaları onları aynı zamanda çok sportif yapar. Adrenalin sporlarıyla yakından ilgilenebilirler. Kendi başlarına hareket etmekten hoşlandıkları için özgür çalışma ortamı sağlayan işler onlar için biçilmiş kaftandır.

Seda Efe ruyalarx.com için yorumladı. 

 

Burçlar ile ilgili detaylı bilgiler