Kasım Burç Yorumu 2015

Yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ederim.

Koç
Kasım ayında burç yorumları
Kasım ayında sizin için finansal konular oldukça önemli. Ay boyunca ancak özellikle ayın ilk haftasında evlilik hayatınız ve ikili ilişkiler sizin için oldukça hareketli geçeceğe benziyor. Zaman zaman gerek ortak işlerinizde gerekse ilişki ve evlilik yaşantınızda gerilimli durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Rekabet içerisine girebilirsiniz. Kelimeleri daha seçerek kullanmak işinizi kolaylaştırabilir. Ayın ikinci yarısı oldukça hareketli olacağa benziyor. 17 si civarı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklara açık olabilirsiniz. Özellikle ödemeler konusunda belirsizlikler, zorluklar bir türlü sonuç alamadığınız kredi, borç, alacak girişimleriniz olabilir. Geri planda kalmış bazı konular ya da kişiler yeniden gündeme gelerek size biraz stres yaşatabilir. Yurt dışı, eğitim veya hukuki konulara ilgili konularda karar vermekte zorlanabilirsiniz.

Boğa
Kasım ayında gündelik işler, iş hayatınız ve sağlığınız ile ilgili konular sizi oldukça meşgul edecek. Ayın ilk günlerinde ve son on günlük diliminde bu alanda biraz daha zorlanabilirsiniz. İş yerinde rekabet, mücadele ve stres hâkim olabilir. Telaş yapmak yerine daha sakin, ılımlı ve cesur davranarak olayları daha hafif atlatabilirsiniz. Varsa evcil hayvanlarınızla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Sokaktan veya barınaktan evcil hayvan sahiplenmek isteyebilirsiniz. Günlük yaşantınızda telaştan sebep ufak tefek kazalara yakalanmamak için daha sakin davranmalısınız. Ayın ikinci yarısı oldukça hareketli olacağa benziyor. Ayın 17’ si civarı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklara açık olabilirsiniz. Özellikle ödemeler konusunda ve arkadaş çevreniz ile ilgili bazı belirsiz ve yanıltıcı durumlar olabilir. Geleceğe dönük olarak yaptığınız planlamaları düzene koymak sizi biraz yorabilir.

İkizler
Kasım ayının ilk günlerinde ev ve aile ilgili konular ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz aylardan kalan konuların tortularıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Ev alım, satım, kiralama ile ilgili işleriniz varsa bir takım gelişmeler söz konusu olabilir. Biraz gözü pek davranarak şans fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı oldukça hareketli olacağa benziyor. Ayın 17’ si civarı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklara açık olabilirsiniz. Özellikle gündelik işler, iş hayatınız ve sağlığınız ile ilgili konularda belirsiz durumlar olabilir. Yine ay sonuna doğru ise iş yaşantınızda ve ev hayatınızda zorluk ve engellerle karşı karşıya kalabilirsiniz. 22 Kasımı takip eden günlerde evliliğiniz veya ilişkiniz ile ilgili gelişmeler olabilir. Ancak planlarınızı netleştirmek konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Gereksiz alınganlık yapmayın.

Yengeç
Kasım ayının ilk yarısında varsa çocuklarınız ve onlarla ilgili konuların üzerinde düşünmek isteyebilirsiniz. Yine ayın ilk haftasında aşk hayatınızda bir takım gelişmeler olabilir. Bazı duyumlar alabilirsiniz. Dedikodulara pek de kulak asmamanızı öneririm. Kasım ayında sizin için ev, aile ilgili konularda güzel şans ve fırsatlar yakalama şansınız olabilir. Karşılaştığınız fırsatlara cesaretle atılmak isteyebilirsiniz. Ay boyunca aile içerisinde sert konuşmalar yapmamanızı öneririm. Ayın ikinci yarısı oldukça hareketli. Ayın 17’
si civarı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklar olabilir.
Yurt dışı, eğitim, yayıncılık, hukuki meseleleriniz varsa belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Zaman zaman zorluk ve engellerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aslan
Kasım ayında gökyüzü size ev ve aile ile ilgili konular zerine eğilerek başlayacağınıza işaret ediyor. Ev değişikliği yamak, almak, kiralamak üzerinde düşünebilirsiniz. Kendi evinize çıkmak üzerine planlar yapabilir yada bir süredir takip ettiğiniz bir ev ile ilgili haber alabilirsiniz. Ay boyunca yakın çevreniz ile olan ilişkileriniz öne çıkıyor. Yakın çevrenizden yardım alabilirsiniz. Yazışmalar, sözleşmeler ve anlaşmalar da bu ay ön planda olacak. Ayın ikinci yarısı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklar olabilir.
Ödemeler, kredi, borç, alacak tahsilatı öne çıkıyor. Bir takım zorluk ve engellemeler söz konusu olabilir. Tedbirli olup planlamanızı güzel yapın, son dakika golü yemeyin derim.

Başak
Kasım ayında özellikle yakın çevrenizle olan iletişiminiz oldukça önemli olacağa benziyor. Özellikle ayın 20’ sine kadar merak ettiğiniz konular ile ilgili eğitimlere katılmak, seyahatler planlamak isteyebilirsiniz. İş yerinizde yazışmalar öne çıkıyor. Geçtiğimiz ay oldukça mücadeleci bir tutum içerisine girdiniz. Bu ayın ilk günlerinde uğraştığınız konularla ilgili son ir gelişme yaşayabilirsiniz. İçerisinde bir fırsat taşıyor olabilir, gözden kaçırmayın. Ayın ikinci yarısı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklar olabilir. Özellikle evlilik, ilişkiler, ortak projeler ile ilgili yaşadığınız belirsiz durumlar nedeniyle ayın son günlerinde zorluk ve engeller ile karşılaşabilirsiniz. Aldanma ve hayal kırıklıklarına karşı uyanık olun. Her şeye canınızı sıkmayın, oluruna bırakmayı deneyin.

Terazi
Geçtiğimiz ay özellikle psikolojik manada zorlandınız. Bu dönemde hazırlığını yaptığınız bazı konularınız varsa bu ay artık bunları sergilemenin zamanı gelmiş görünüyor. Kişisel olarak güzel şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ayın ilk haftasında belki sizi zorlayan bir durum olabilir. Bu durumun içerisindeki fırsatı görmeye çalışın.
İhtiyacınız olan biraz cesaret. Bu ay biraz risk alarak kendinizi fark ettirebilirsiniz. Ayın ikinci yarısı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklar olabilir. Gökyüzü gündelik hayatınızda, çalışıyorsanız iş yerinizde zorluk ve engellerle karşı karşıya kalabileceğiniz işaret ediyor.

Akrep
Geçtiğimiz ay hem sosyaldiniz, hem de geleceğe yönelik plan program yaptınız. Bu ay bu planlarınız için hazırlıklarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Biraz perde arkasında kalacak, biraz da çevreye sunmak istedikleriniz için mücadele edeceksiniz. Özellikle Kasım ayının ilk haftasında arkadaş çevreniz içerisinde epey hareketli olabilirsiniz. Zaman zaman gerilimler olabilir, dikkat. Ayın ikinci yarısı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklar olabilir.
Özellikle maddi konular üzerine eğilmek isteyebilirsiniz. Varsa çocuklar ve onarın ihtiyaçları, aşk hayatınız ve hobileriniz ile ilgili engeller oluşması sizi yorabilir. Biraz daha gayret ve anlayışla üstesinden gelemeyeceğiniz konu yok. Kasımın son günlerinde olayları doğru değerlendirin, gereksiz alınganlık yapmayın.

Yay
Kasım ayında biraz daha içe dönük bir tutum içerisinde olacaksınız.
Perde arkasında kalmış bazı kimselerle ilgili bazı olaylar gelişebilir. Dedikodulara karşı uyanık olmakta yarar var. Ayın ilk günlerinde iş ve ev hayatınızla ilgili bir takım durumlar söz konusu olabilir. Zaman zaman gerilime varsa bile içerisinde bir fırsat barındırıyor olabilir. Ayın ikinci yarısı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklar olabilir. Özellikle ev ile ilgili konularda zorluk ve engellerle karşılaşabilirsiniz. Ev değişikliği düşünüyorsanız tam istediğiniz gibi bir durum olduğunu düşünürken farklı bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tedbirli davranın.
Ailedeki erkeklerden tepki görebilirsiniz.

Oğlak
Kasım ayına eğitim, yurtdışı ve hukuki konularla ilgili bazı gelişmeler yaşayarak başlayabilirsiniz. Ay boyunca iş ve ev yaşantınız ile ilgili güzel fırsatlar yakalama şansınız olabilir. Biraz cesaret göstererek fırsatlara daha kolay ulaşabilirsiniz. Şayet bazı gruplara dahil olmayı düşünüyorsanız ayın 20’ sine kadar belki bazı teklifler söz konusu olabilir. Ay boyunca iş ve ev hayatınızda mücadeleci bir tutum içerisinde olabilirsiniz. Zaman zaman bazı riskler alabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklar olabilir. Özellikle yakın çevrenizle olan ilişkiniz, eğitim ve yazışmalarla ilgili konularda zorluklar oluşabilir. İç gözlem yapmak, yeni bazı fikirlerin hazırlığını yapmak için ayın son günleri uygun görünüyor.

Kova
Kasım ayında iş ve ev yaşantınızla ilgili düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. İş aramayı veya işinizde değişiklik yapmayı ayın ilk yarısında daha fazla düşünebilirsiniz. Ayın ilk günlerinde ödeme, borç, alacak konularında gelişmeler olabilir. Zorluklar yaşayabilirsiniz ancak içerisinde pozitif bir yanı da olduğunu görmeye gayret edin. Bu ay eğitim, yurt dışı, seyahatler ve varsa resmi kurumlarla olan konularınız önem kazanıyor. Ayın ikinci yarısı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklar olabilir. Özellikle maddi konularla ilgili zorlanabilirsiniz. Şayet para konusunda belirsizlik yaşıyorsanız şartları doğru değerlendirmek için gözlemlerinizi iyi ve doğru bir şekilde yapmanızı öneririm. Ayın son günleri arkadaşlarınız ve gelecek planlarınızla ilgili karar vermeniz gerekebilir.

Balık
Ayın ilk günlerinde evlilik ve ortak ilişkiler, projeler sizin için oldukça önemli olacak. Fırsatlar olabilir, cesur olmanız gerekebilir.
Ay boyunca ödemeler konusu öne çıkıyor. Bu alanda mücadele edebilirsiniz. Kendi kararlarınızı alma imkânı bulamayabilir, hep başkalarına danışmak zorunda kalabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı dalgınlıklar, kafa karışıklıkları ve alınganlıklar olabilir. Kariyer ve ev hayatınızla ilgilenmek, üzerinde düşünmek isteyebilirsiniz.
Zaman zaman kısıtlandığınızı ve zorlandığınızı hissedebilirsiniz.
Şartları doğru değerlendirmek uzun zamandır sizin için oldukça güç.
Ayın son günlerinde ise bunu ayırt etmek her zamankinden güç görünebilir.

Yazar: SEDA EFE