İkizler Burcu ve Özellikleri

İKİZLER (21 Mayıs - 20 Haziran)

Yönetici Gezegeni: Merkür
Onu Anlatan Kelime: Meraklıyım
Rengi: Sarı
Sayısı: 5


Evet, ikizler burcunu en iyi anlatan kelime merak ediyorumdur. Çünkü onlar dünyaya yeni şeyler öğrenmek için gelmişlerdir. Her şeyi sorarlar. Zihinleri çok hızlı çalışır. Akıllarından geçen düşüncelerin ardı arkası kesilmez. Sürekli uçuşur resmen. Fikirlerin biri gider biri gelir. Çok sosyaldirler. Herkesten bir şey öğreneceklerini düşündükleri için olsa gerek, herkesle iletişim kurmak isterler. Hızlarına yetişemezsiniz. Açık fikirli, esnek ve entelektüellerdir. İkizler burcu değişken bir burç olduğu için her şarta çok çabuk adapte olabilir. Ama aynı hızla da sıkılabilir.
İkizler burcunun öğrenme arzusu çok fazladır. O kadar ki her şeyi öğrenmek istediği için tam olarak bir konuda uzmanlaşamayabilir. Onlar daha çok bilgiyi alır ve dağıtırlar. Bu yüzden zaman zaman ne kadar çok laf taşıyor diye düşünmenize neden olabilir. Ama ikizler burcu insanının bilgiyi depolama gibi derdi pek olmayabilir. Dağınık ve kararsız olabilirler. Ama etrafta olup biteni ve anlatılanı çok çabuk kavrarlar. Rutin onlara göre değildir. Hep yenilik ve aktif olabilecekleri ortamlar peşindedirler.

İKİZLER BURCU KADINI / ERKEĞİ

Unutmamak gereken en önemli şey ikizlerin meraklı olduğu gerçeğidir. Sizinle ilgili her şeyi bilmek isteyeceklerdir. Karşı cinsin neşeli, sosyal ve hareketli olmasını bekleyecektir. Durağanlık ikizler burcuna hiç uymayan bir kelimedir. Dışarıda olmayı, gezmeyi, tozmayı severler. Sizinle sohbet etmekten çok hoşlanacaklardır. Ama onlar sizi dinlemektense kendileri konuşmaktan daha fazla keyif alacaklardır. Daha yeni tanışmış bile olsanız insanlar sizin çok uzun zamandır birbiriniz tanıdığını düşünebilir. Zaten meraklı yapısı sayesinde sizinle ilgili her şeyi çabucak öğrenmiş olacaktır. Eğer onlara bir hediye alacaksanız sürekli iletişimde kalmalarını sağlayacak elektronik bir cihaz ya da bir internet paketi alabilirsiniz. Yeni şeyler denemekten de çok keyif aldıkları için merak duygularını da tatmin edecek bir kurs ya da eğitim hediye edebilirsiniz.

İKİZLER BURCU ÇOCUĞU

Onlar çok hareketlidir. Kendi kaplarına sığamazlar. Aceleci davranabilirler. Okulda aktivite içeren derslerden daha çok keyif alırlar. Yenilikçi yapıları sayesinde sürekli zihinsel olarak aktif olabilecekleri ve yenilikçi işler yapmak onlar için uygun olabilir. Ya da insanlarla sürekli iletişimde olabilecekleri rehberlik, satış gibi branşlara yönlendirebilirsiniz. Ayrıca ikizler burçlarının ticarete de yatkınlıkları vardır. Elektronik meraklarını ticaretle birleştirip internet perakendeciliği sitesi kurabilirler.

Seda Efe ruyalarx.com için yorumladı. 

 

Burçlar ile ilgili detaylı bilgiler