Ekim Burç Yorumu 2015

Yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ederim.

Koç

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi iş ortamınızda daha uyumlu, ortak çalışmalar açısından daha verimli zamanlarda olabileceğinize işaret ediyor. Daha özenli, titiz davranmak isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Sağlığınızla daha fazla ilgilenmek isteyebilir spor veya diyete başlayabilirsiniz. Bu dönem evcil hayvan almak için girişimde bulunabilirsiniz. Ayın ikinci haftasında eğitim, yurt dışı, medya, internet gibi konularda biraz zorlu etkiler olabilir. Merkür’ün düz hareketine başlamasıyla birlikte ilişkiniz, evliliğiniz veya varsa ortak işlerinizle alakalı anlaşmazlıklar ve sonuçlandıramadığınız konuları daha rahat halledebilirsiniz. 13 Ekim’de oluşacak yeni ay sonrasında özellikle 20 Ekim tarihine kadar ilişki, evlilik, ortaklıklarla ilgili yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle ve özellikle 27 Ekim Dolunayıyla beraber gelir gider dengenizle ilgilenmeniz gerekebilir.

Boğa

Şayet yalnızsanız 8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile bir birlikteliğe adım atma şansı yakalayabilirsiniz. Ancak fazla eleştirel davranmamanızı öneririm. Bu dönem kişisel zevklerinize de düşkün olabileceğiniz bir dönemi işaret ediyor olabilir. Bir yandan keyfinize para harcamak isterken diğer taraftan da hesabınızı düşünmek isteyebilirsiniz. Ayın ikinci haftası ödemelerle ilgili ufak tefek zorluklar olabilir. Merkür’ün düz hareketine başlamasıyla birlikte sizi zora sokan, angarya gibi gelen işlerinizi yavaş yavaş rayına oturtmak için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çalışıyorsanız iş yerinizde ki ufak tefek aksilikler, bitmemiş işlerinizi toparlayabilirsiniz. Özellikle hemen peşinden oluşacak Yeni ay 13-20 Ekim tarihleri arasında bu işleriniz ile yeni başlangıçlar için güzel zamanları işaret ediyor. 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle önümüzdeki bir ay süresince evlilik ve ilişkiler alanınıza aydınlık getiriyor. Bu dönemde ortak işlere yönelmekte isteyebilirsiniz. Gökyüzü özellikle 27 Ekim dolunayıyla beraber evlilik, ortaklık ve ilişkilerle ilgili daha aktif olabileceğiniz bir dönemi gösteriyor.

İkizler

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile birlikte ev, aile, taşınma, tadilat gibi konularda şanslı bir döneme giriyorsunuz. Güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Alım, satım, kiralama gibi konularda fırsatlar olabilir. Şayet aileniz veya bir arkadaşınızla oturuyorsanız kendi evinize çıkmak isteyebilirsiniz. Ancak ayın 2. Haftasına aileden veya eşinizden kaynaklanan engeller çıkabilir. Belki de tam olarak onu ikna edememiş olabilirsiniz. Merkür’ün düz hareketine başlamasıyla birlikte kendinizi daha rahat ifade etme imkânı bulabilirsiniz. Özellikle ayın 13’ün de olacak olan Yeni ay etkisini yeni başlangıçlarınız için kullanmalısınız. 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle önümüzdeki bir ay süresince iş yerinizde oldukça yoğun olacaksınız. Bazı netleşmemiş konular gün yüzünde çıkabilir. Özellikle ayın son günlerinde oluşacak olan dolunay belki de henüz farkına varamadığınız ya da bir türlü çözümleyemediğiniz durumları göz önüne serebilir.

Yengeç

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile birlikte yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde oldukça uyumlu ve ılımlı davranmak isteyeceksiniz. Yakınlarınız vasıtasıyla güzel şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz. Yine bu dönemde yazışmalar, anlaşmalar, eğitim ile ilgili konular öne çıkıyor. Ancak ekim ayının ikinci haftasında bu konularda özellikle iş yerinizle ilgili zorlu etkiler alabilirsiniz.
Kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz. Merkür retrosunun bitmesiyle birlikte ev, aile, taşınma, tadilat gibi konularda aksayan, geciken işleriniz yavaş yavaş yoluna girebilir. Bu alandaki işlerinizle ilgili yeni başlangıçlar için 13-20 Ekim haftasını kullanabilirsiniz.
Ayın 23’ün de Güneş’in de Akrep burcuna geçmesiyle beraber aşk hayatınız, sportif aktiviteler, çocuklar gibi konularla ilgili alana aydınlık geliyor. Ayın son haftasında geleceğe yönelik planlarınız ve arkadaş çevrenizle ilgili gelişmeler yaşanabilir.

Aslan

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile birlikte maddi anlamda güzel şans ve fırsatlar yakalama şansınız artıyor. Ancak özellikle ayın ikinci haftasında çocuklar kaynaklı veya kişisel harcamalarınız kaynaklı zorluk ve engellenmeler söz konusu olabilir. Venüs’ün Başaktaki seyri süresince kendinize artı değer katacak eğitim, seminer vs. alabilirsiniz. Merkür’ün düz hareketine başlamasıyla beraber eğitim, yazışma, anlaşma, seminer ve mail trafiğinizdeki aksaklıklar normale dönüyor. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili problem yaşıyorsanız bunlarda yavaş yavaş normale dönecektir. Özellikle 13-20 Ekim arasını yeni başlangıçlar için kullanabilirsiniz. Güneş’in Akrep burcuna geçişiyle beraber ev, aile, taşınma, tadilat gibi konulardaki alanınıza hareket getiriyor. Ayın son haftasında ise kariyer, evlilik, öğrencilik gibi konularda başlattığınız girişimleriniz artık görünür hale gelebilir.

Başak

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile birlikte genel anlamda güzel şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Özellikle geçtiğimiz ay yaşadığınız talihsizlikler bu ay hafifleyecektir. Çevrenize karşı daha uyumlu ve anlayışlı tavırlarınızla göz dolduracaksınız. Ekim ayının ikinci haftasında eviniz ile ilgili bazı zorluklar oluşabilir. Merkür’ün geri hareketini tamamlamasıyla birlikte maddi anlamda yaşadığınız aksilik ve gecikmeler yavaş yavaş normale dönmeye başlayabilir. Kazanç elde etmek ve yeni eğitimler almak için 13-20 Ekim arasını değerlendirebilirsiniz. Ay’ın 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle beraber eğitim, yazışmalar, seyahatleriniz, yakınlarınız ile ilgili alana aydınlık geliyor. Önümüzdeki bir ay boyunca bu konular gündeminiz daha fazla meşgul edebilir. Ayın son günlerinde yurt dışı, eğitim ve medya gibi konularda başlattığınız girişimlerinizden sonuç alma ihtimaliniz var.

Terazi

Yönetici gezegeninizin Başak burcunda seyrine başlaması önümüzdeki dönemde biraz geri planda durmak, gözlem yapmak, kendinizi dinlemek ve başlamayı düşündüğünüz proje ve işler için ön hazırlıkları tamamlamak için güze bir zaman dilimine girdiğinize işaret ediyor. Geçtiğimiz Merkür retrosunda en çok etkilenen burçlardansınız. Merkür’ün ayın 9’un da normal hareketine dönmesiyle hayatınızın aksak yönleri yavaş yavaş normal seyrine dönmeye başlayacaktır. Ayın ikinci haftası yine zorlu etkiler var. 13-20 Ekim arasında yeni Ay’ın etkisiyle hayatınızla ilgili yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir zaman aralığında olacaksınız. Ay’ın 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle beraber Maddi konular üzerinde daha fazla düşünmek ve ilgilenmek isteyeceksiniz. Özellikle ay sonundaki dolunay ve sonrasında bu konulardaki girişimlerinizin meyvelerini almaya başlayabilirsiniz.

Akrep

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile birlikte arkadaş grupları ve sosyal çevrenizde daha uyumlu ve ılımlı olacaksınız. Hem sosyal gruplar içinde hem de geleceğe yönelik planlarınız için şans ve fırsatlara açık bir süreç içerisinde olacaksınız. Merkür retrosu sırasında içsel huzursuzluk ve endişe yaşamış olabilirsiniz. Retro bitip Merkür düz hareketine başladığında içsel olarak daha rahat hissedeceksiniz. 13-20 Ekim arasında başlamayı planladığını işlerin ön hazırlıklarını yapmak için güzel bir tarih aralığı. Bazı engellemelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ama kendinizi ve hedefleriniz netleştirmelisiniz. Ay’ın 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle beraber yepyeni bir döneme adım atacaksınız. Ayın son günlerinde ise evlilik, ilişkiler ve ortak projelerinizle ilgili olarak başlattığınız girişimleriniz varsa bunların sonuçlarınız görmeye başlayacaksınız. Dolunay zaman zaman gerilimli etkiler içerebilir. Canınızı üzüp gereksiz vesvese yapmayın.

Yay

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile birlikte meslek, eğitim, evlilik hayatınız ile ilgili olarak şanslı bir döneme giriyorsunuz.
Ancak ayın 2. Haftasında bazı zorluk ve engellerle karşılaşma ihtimali olabilir. Üstesinden gelmeye çalışmalı eleştirel ve önyargılı davranamamalısınız. Merkür’ün Retro hareketini bitirip normal hareketine başlamasıyla birlikte sosyal çevrenizle ilgili yaşadığınız zorluk ve engeller normal seyrine dönebilir. Geleceğe yönelik planlar ve bazı gruplara dahil olmak için 13-20 Ekim tarih arlığını seçebilirsiniz. Özellikle sizden yaşça büyük erkekler kaynaklı engeller olabilir. Planlarınızı doğru yapıp fikirlerinizde net olmalısınız. Ay’ın 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle beraber içsel gözlem yapmak ve biraz daha geri planda kalmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde rüyalarınızın size vermek istediği mesajlara kulak vermeyi ihmal etmeyin.

Oğlak

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile birlikte eğitim, yurt dışı, medya, internet, resmi konularda fırsatlar oluşması mümkün. Bu konularda yaşadığınız anlaşmazlıklar varsa da daha ılımlı davranma eğiliminde olacaksınız. Merkür’ün retrosunu bitirip düz hareketine başlamasıyla birlikte kariyer, evlilk ve öğrencilik hayatınızda aksayan ve geciken konular yavaş yavaş normal seyrine dönmeye başlayacaktır. Özellikle 13-20 Ekim arasında bu konularda yeni girişimlere başlamak için uygun görünüyor. Ancak hesaba katmadığınız durumlar olup olmadığını iyice inceleyenin. Eksik nokta kalmasın.
Ay’ın 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle beraber geleceğe yönelik planlar yapmak ve sosyal gruplara dahil olmak için uğraş verebilirsiniz. Ayın son günlerinde ise aşk hayatınız ve çocuklarla ilgili gelişmeler olabilir.

Kova

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile birlikte ödeme dengenizi toparlamak isteyebilirsiniz. Kredi veya borç almak için uğraş verebilirsiniz. Ancak özellikle ayın ikinci haftasında bir takım engel kısıtlarla karşılaşmanız olası. Çerçevenizi doğru çizdiğinizden emin olun, ancak bunu fazla saplantı haline de getirmeyin. Merkür retrosu sizi yurt dışı, eğitim ve resmi konularda etkilemiş olabilir Düz hareketine başlamasıyla bu alanlar toparlanmaya başlayacaktır. 13-20 Ekim arasında bu konularda yeni başlangıçlar yapmak için uygun görünüyor. Ay’ın 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle beraber kariyer, evlilik, öğrencilik ve aile hayatınızla ilgili alanlarda yeni kararlar vermek isteyebilirsiniz. Ayın son günlerinde ise oluşacak dolunayın etkisiyle yakın çevre, eğitim, seminer, yazışma, seyahat gibi konularda bazı gelişmeler söz konusu olabilir.

Balık

8 Ekim’de Venüs’ün Başak burcu geçişi ile birlikte evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar ile ilgili daha ılımı ve uyumlu olacaksınız. Ayrıca bu alanlarda güzel şans ve fırsatlar yakalamanız olası. Merkür’ün retrosunu bitirip düz hareketine başlamasıyla birlikte kredi, borç gibi ödemelerinizle ilgili aksaklıklar, gecikmeler normal seyrine dönmeye başlayabilir. Özellikle ayın ikinci haftasında bazı zorluk ve engellerle karılaşabilirsiniz. 13-20 Ekim arasında ödeme dengenizi toparlamak için yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Ay’ın 23’ün de Güneş’in Akrep burcuna geçmesiyle beraber eğitim, yurt dışı, internet, medya, resmi konularla ilgili alanınıza canlılık geliyor. Bir ay boyunca bu konular gündeminize yoğunluk katabilir. Ayın son günlerinde ise hem bu konularda hem de yakın çevrenizle ilgili konularda başlattığınız girişimlerinizin sonuçlarını almaya başlayabilirsiniz.

Yazar: SEDA EFE