Boğa Burcu ve Özellikleri

BOĞA (20 Nisan - 20 Mayıs)

Yönetici Gezegeni: Venüs
Onu Anlatan Kelime: Güvenlik
Rengi: Yeşil
Sayısı: 6Boğa burçları için en önemli konu güvenliktir. Onlar riskli işlerden hiç hoşlanmazlar. Her ne yaparlarsa yapsınlar onların güvenliğini tehdit edeceği mevzu bahisse o işe kalkışmazlar. Sakin ve durağan bir yapıları vardır. Her zaman huzur ve güvence arayışında gibilerdir. Boğa burçları istediklerini elde edebilmek için hiç durmadan, yılmadan çalışırlar. Onlar vazgeçmekten yarım işlerden hoşlanmazlar. Başladıkları işi bitirirler. E bu durumda onların inatçı olduklarını söylemek yanlış olmaz. Boğa sabit bir burç olduğu için tutarlıdır da. Bir kere bir konuyu karara bağladı mı artık değiştirmeniz çok zordur. Fikirlerini değiştirmeye çalışmayın. Muhtemelen başarılı olamayacaksınız.

Boğa burçları keyiflerine de oldukça düşkündürler. Güzel yemek, güzel giyinmek ve biraz lüks takıntıları olabilir. Keyif ve rahatlarına düşkün oldukları içinde huzursuz ortamlarda rahatları kaçar ve barınamazlar. Boğa burçları daha önce denenmemiş, yeni şeylerden hoşlanmazlar. Daha önce denenmiş olan güvenlidir. Ve onlar için bir tehdit oluşturmaz. O yolu takip edeceklerdir.

BOĞA BURCU KADINI / ERKEĞİ

Boğa burcu seçicidir. Öyle sırf ilişki yaşamış olmak için yaşamaz. İlişkide aradığı huzur ve güvenliği yakaladıktan sonra uzun süreli bir birlikteliğe merhaba der. Fikirlerindeki olanca değişmezliği ilişkisi içinde geçerli olacaktır. Çok sebatlıdır. Ama sahip olduğu şeylere karşı olan bağı ilişkisi içinde geçerli olduğundan kıskanç bir aşık olabilir. Yeme içmeye düşkünlüğü olduğu için doğum günü ya da yıldönümünüzde onu lüks bir restorana götürüp hem midesine hem de gözüne hitap edebilirsiniz. Ya da onu ayaklarını uzatıp kendini dinleyebileceği güzel bir tatile götürebilirsiniz. Eğer kararsız kaldıysanız onun için güzel bir aksesuar, cüzdan ya da eşarp alabilirisiniz. Yeter ki kaliteli olsun.

BOĞA BURCU ÇOCUĞU

Bir kere sakin olmalarından hemen anlaşılırlar. Ve elbette inatçılıklarından da… İstiyorlarsa istiyorlardır. Asla vazgeçmezler. Güvenlik düşkünlükleri olduğu için fazla risk içeren işler pek onlara göre değildir. Okul ve iş hayatlarında da risk almaktan hoşlanmayacak, denenmemiş yollara pek sıcak bakmayacaklardır. Ve hareket etmekten pek hoşlanmadıkları için sürekli hareket gerektiren satış gibi işlerde aradıklarını bulamazlar. Boğa burçlarının estetik anlayışları gelişmiştir. Dekorasyon, mimari gibi uyum, ahenk ve görsellik gerektiren işlerde başarılı olurlar. Ve tabi güzel sanatlar. Onların estetik ve sanat düşkünlükleri herkesçe bilinir. Eğer meraklı görüyorsanız konservatuara da yönlendirebilirsiniz.

Seda Efe ruyalarx.com için yorumladı. 


Burçlar ile ilgili detaylı bilgiler