Rüyada Baston Görmek Rüyasının Açıklaması ve Yorumu

Rüyanızda "Baston Görmek" gördüyseniz aşağıdaki rüya yorumunuz inceleyebilirsiniz. Baston Görmek anlamı Nedir? ile ilgili diğer rüya tabirleri için sitedeki sağ üst bölümde bulunan arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Rüyada Baston görmek

Değnekle yürümek sözü dinlenir olmaya, Elinde asası olduğunu görmek şeref, kudret ve varlıktır. Asanın kırılması görevden azledilmeye, Baston görmek itimat edilir kimseye, Elindeki bastonla bir yere vurmak oradan elde edilecek menfaate, Eli sopalı birinii görmek despot bir adama işaret eder.

Baston güç manasına gelir. Elinde baston tutan kimse hayatta çok yükselir.

Birini bastonla dövdügünü görmek, ona karsi kötü bir söz söyleyecegine işaret eder. Bastonu ile bir tasa vurup oradan Su çiktigini gören, fakir ise zengin olur; hasta ise veya hastasi varsa iyilesir; tüccarsa kari artar, yolcusu varsa gelir, bir rivayete göre, ko layca ele geçirecegi servete işaret eder. Elindeki bastonunun ki rildigini gören, isinden çikar, tüccar ise iflas eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada asa görmek, serefli, kuvvetli, kudretli ve halka yardim eden bir kimseye isaret eder. Asanin kirildigini gören kimse, memur ise vazifesinden alinir, eger tacir ise, ticareti elinden gider. Asayi üzerinde bulundugu yere vurdugunu gören kimse, o yere veya o yerde bulunan ve ona el koyan kimse üzerine, galip gelir. Rüyada görülen asa kendisine itimad edilen bir kimsedir.

Baston görmenin üç tabiri vardır:


1-Hüküm sahibi kimse

2-Saygın kimse

3-İş konusunda sağlamlık.

Allame Meclisî: Elinizde bir baston olduğunu görmek; kuvvet bulacağınıza…

Bir bastona yaslandığınızı görmek; büyük bir şahsiyete itimat edeceğinize işarettir.

İbn-i Sîrîn: Elinizde baston olduğunu görmek; saygınlık kazanacağınıza...

Bastonunuzun zayi olduğunu görmek; bunun aksine tabir edilir.

Kirmanî: Elinizde baston olduğunu ve bu bastonun uzadığını görmek; muradınıza ereceğinize…

Rüyada baston görülmesi iyiye açıklanır. Bir kimsenin rüyasında baston görmesi; günlük işleri için etrafından ve dostlarından yardım isteyeceğine rivayet eder. Bir kimsenin rüyasında kendisine bir dostu tarafından baston verildiğini görmesi; bastonu veren kimseden önemli ölçüde bir yardım göreceğine işarettir.

Baston nedir: Yürürken dayanmaya yarayan ağaç ya da metalden yapılan araç. Geminin baş tarafındaki yatık direğin (cıvadranın) dışarıya doğru uzanan parçası.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.Rüyada Baston Görmek ile alakalı diğer tabirler: Baston Görmek, Baston Kaybetmek, Baston Kırılması, Baston Kullanmak, Bastonla Yürümek,

Kelimeler: Rüyada Baston Görmek yorumu, Rüya Tabirleri ve anlamları

Kategori: