Başak Burcu ve Özellikleri

BAŞAK (24 Ağustos – 23 Eylül)

Yönetici Gezegeni: Merkür
Onu anlatan kelime: Araştırıyorum
Metali:Civa
Rengi:Mavi ve yeşil tonları
Sayısı:5

Başak burcu insanları çalışkan, detaycı, pratik düşünebilen, son derece organize ve sağlıklarına düşkün insanlardır. Başak burçları herşeyi en ince ayrıntısına kadar didik didik edecek ve bunu yaparken de bıkıp usanmayacaktır. Ama gelin görün ki herşeyi bu kadar en ince ayrıntısına kadar detaylandırabilen birisi elbetteki çok zor beğenecek ve sizi de eleştirecektir.

Her konuda çok titiz davranırlar. Her zaman en mükemmeli ararlar. Hep daha iyisini bulabileceklerini düşünürler. Son derece pratik düşünürler. Bir başkasının üzerinde saatler harcadığı bir konunun tüm detaylarını dakikalar içerisinde sonuca ulaştırabilirler. Başak burçları mantık insanlarıdır. Eğer onları ikna etmek istiyorsanız konuyu bir mantık temeline oturtmanız gerekecektir.

BAŞAK BURCU KADINI / ERKEĞİ

Eğer bir başak burcuyla beraberseniz herşeyde olduğu gibi ilişkinizde de mantık arayacağını unutmamalısınız. Başak burçları çok açık sözlü insanlar oldukları için doğal olarak karşı tarafın da dürüst ve açık sözlü olmasını isteyecektir. Eğer bir başak burcuna hediye alacaksanız onların hayatını kolaylaştıracak şeyleri tercih edin. Kredi kartlarını aradığında rahatça bulacağı bir cüzdan, bir el alet takımı ya da tüm kozmetiklerini bir arada bulabileceği bir makyaj seti.

BAŞAK BURCU ÇOCUKLARI

Başak burcu bir çocuğunuz varsa soru cevaplara ve her şeyin nedenini açıklamaya hazır olun. Herşeyi fazlasıyla sorgulayacaktır. Çocuklarının dağınıklığından şikayet eden arkadaşalrınız anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Çünkü siz sorumluluk duygusu gelişmiş özenli ve titiz bir başak annesi / babasısınız.

Meslek seçimi konusunda kararsız kalmanızda gerek yok. Onlar uzun saatler süren ve detay gerektiren her türlü işi çok iyi yapabilirler. İyi derecede mateatik bilgisine sahip oldukları içinde finans,muhasebe gibi işleri çok iyi kıvırırlar. Rutin işleri başarılı ve işler hale getirmekte üzerlerine yoktur. Analiz, hizmet ve hijyen gerektiren işleri rahatça yapabilirler.

Yazan: Seda Efe

Burçlar ile ilgili detaylı bilgiler