Rüyada Başak Görmek Rüyasının Açıklaması ve Yorumu

Rüyanızda "Başak Görmek" gördüyseniz aşağıdaki rüya yorumunuz inceleyebilirsiniz. Başak Görmek anlamı Nedir? ile ilgili diğer rüya tabirleri için sitedeki sağ üst bölümde bulunan arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Rüyada Başak görmek


Başak bolluk, kısmet, para olarak açıklanır.

Rüyada bir tarlada bugday veya Arpa basagi görmek, hayirli bir evlada sahip olacaginiza isarettir. Tarlada basaklari demet haline getirmek, çocuklarinizdan bir veya bir kaçinin Askerlik veya evlenme isleriyle ugrastiginiza yorumlanir. Tarladan basak toplayarak bir araca yüklediginizi görmek, çocuklari nizdan birisinin Askerlik, evlenme veya memuriyet sebebiyle evden ayrilacagina isarettir. Rüyada basak görmek, hayra isaret eder.

Yeşil başak biçilmesi genç ölümüne, kuru başak biçilmesi yaşlı ölümüne, Buğdayı arpa ile değiştirmek, değerli olanı değersiz olanla değiştirmeye, Buğday pazarını ve burada satıcı ve buğday yığınlarını görmek, Buğdaya ihtiyacı olanlar için geçim derdina, diğerleri için dünyanın devamı için gerekli say ve gayrete, Karıncanın buğday tanelerini bir yerden dışarı çıkardığını görmek, ortak yahut başka birinin malından gizlice zimmetine geçirdiğine, Karıncanın bir yere buğday yığması berketlenen mala, Buğdayın üzerine bevletmek ya da tükürmek nimete nankörlük etmeye işaret eder.

Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.Rüyada Başak Görmek ile alakalı diğer tabirler: Başak Ekmek, Başak Görmek, Başak Tarlası Görmek, Başak Toplamak,

Kelimeler: Rüyada Başak Görmek yorumu, Rüya Tabirleri ve anlamları

Kategori: