Balık Burcu ve Özellikleri

BALIK (19 Şubat - 20 Mart)

Yönetici gezegeni: Jüpiter
Onu Anlatan Kelime: Fedakar
Sayısı: 9
Rengi: Gümüş

Balık burçları sanki başka bir dünyaya ait gibi görünebilirler. Onlar kendi iç dünyalarında belki de bu dünyanın gereksizliğini düşünürler ve onları gerçek hayata adapte olamamış gibi algılamamıza sebep olabilirler. Günlük sorumluluklardan kaçabilirler. Onlar diğerlerinin mantıkla algılayamadığı olayları sezgileriyle zaten bilirler. Bu yüzden oldukça kabullenicidirler. Gelişmiş bir hayal dünyaları vardır. Şairane ve mistik görünürler. Balık burçları oldukça kabullenicidir evet ama çok da çabuk kırılabilirler. Hassas bir ruhları vardır. Çok fedakar da oldukları için diğer insanlar tarafında çabucak suiistimal edilerek zarar görebilirler.

Ruh hallerinde zaman zaman dalgalanmalar yaşayabilirler. Bu da onları karar vermede zorlanmaya iter. Bununla baş edemezse de hayat yolculuğu onun için oldukça zorlu geçebilir. Evren, bütünlüğün gelişmesi ve ayrılıkların yok olması adına balık, olağanca gücüyle savaş verebilir.

BALIK BURCU KADINI / ERKEĞİ

Bir balık burcuyla birlikteyseniz onun hassas yapısına uygun davranmayı öğrenmelisiniz. O size bütün kalbini olanca saflığıyla açacaktır. Gereken her türlü fedakarlığı yapar ama sizden de sevginizi ona hissettirmenizi bekler. Onunla ilgilenmelisiniz, koruyup kollamalısınız. Kırılgan doğalarına uygun davranmalı ve anlayışlı olmalısınız. Eğer bir balık burcuyla birlikteyseniz özel günlerinizi asla atlamamalısınız. Onun için uygun bir hediye arıyorsanız da maddi değil manevi değeri ön planda olan hediyeler tercih edebilirsiniz. Mesela güzel bir buket çiçekle beraber çekilmiş bir fotoğrafınızı ofisine yollayabilir, ya da ilk tanıştığınız yere yemeğe götürebilirsiniz.

BALIK BURCU ÇOCUĞU

Balık burcu çocukları da küçük yaşlardan itibaren hassas ve kırılgan yapılarıyla dikkatiniz çekecektir. Ayrıca size anlatacağı fantastik hikayeler size değişik gelebilir. Ama bu oldukça normaldir. Siz bir balık ebeveynisiniz. Onların hayal dünyaları çok gelişmiş olduğundan zaman zaman dalgınlık yaşayabilirler. Onları güzel sanatların ilham gerektiren dallarına yönlendirebilirsiniz. Şiir yazmak, resim yapmak isterlerse destekleyin. Doğal bir yetenekleri olabilir. Ayrıca çok fazla detay gerektiren masa başı işlerden ziyade daha çok insana dokunan ve sosyal sorumluluğu da olan işlerde de daha başarılı olurlar.

Seda Efe ruyalarx.com için yorumladı. 

 

Burçlar ile ilgili detaylı bilgiler