Aslan Burcu ve Özellikleri

ASLAN (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Yönetici gezegeni: Güneş
Onu anlatan kelime: İhtişam
Metali: Altın
Rengi: Sarı ve Turuncu tonları
Sayısı: 1-4

Aslan deyince aklınıza ne geliyorsa Aslan burcu da odur diyebiliriz. Girdiği ortamda hemen fark edilir. Karizmatiktir. İnsanları etrafına toplamak için fazladan çaba harcamasına gerek yoktur, zaten doğuştan liderdir ve bir Kral olarak doğmuştur. Liderliğini korumak için gereken her şeyi yapacaktır. Ancak istediği gibi tüm gözleri üzerine çekemezse ve Krallığı tanınmazsa gelişmiş özgüveni yara bere içinde kalacaktır.

Yöneticisi Güneş tüm enerjisini, canlılığını vermiştir Aslanlara. Kendini fark ettiren, göz önünde olmayı seven, vizyon sahibi, sosyal, cömert, lükse meraklı, hırslı ve iddialıdırlar. Eğlenceye de bir o kadar düşkündürler. Bir yerde düğün, dernek olacaksa Aslan muhakkak orada olmalıdır.
Yönetkendir. Krallığını iş yerinde de göstermek ve otoriteyi eline almak isteyecektir. Eğer elde edemezse pençelerini göstermekten kaçınmayacaktır.

BİR ASLANLA BİRLİKTEYSENİZ

İşiniz zor. Şaka bir yana o tüm organizasyonların parlayan yıldızı olduğu gibi etrafı her zaman kalabalık olacaktır. O kalabalıktan kendinizi sıyırıp gönlünü çaldıysanız uzun sureli bir birlikteliğe merhaba diyebilirsiniz. Sizi güldürecek, eğlendirecek kısacası keyiflendirecektir. Ancak sözünün geçmesinden hoşlanan Aslan kadını size fazla özgürlükçü, erkeği ise fazla maço gelebilir. Ee ne de olsa o bir Kral. Ama krallar cömerttirler aynı zamanda. Pahalı hediyeler almaktan ve vermekten de hoşlanırlar. Onlara alacağınız pahalı bir parfüm, ışıltılı bir çanta ya da kişiye özel tasarlanmış bir gömlek onlara kendini özel hissettirecek ve ilişkideki temel ihtiyacını karşılayacaktır.

ÇOCUĞUNUZ BİR ASLANSA

Elbette doğum günü ve her türlü parti organizasyonunun içinde olmak isteyecek ve orada bir yıldız gibi parlayacaktır. Kendini gösteremediği durumlarda ise hırçınlaşacaktır. Benlik bilinci biraz fazla olduğundan küçük yaşlarda ona dünyanın merkezinde olmadığını öğretmeye çalışmak yerinde olacaktır. Doğuştan bir lider olduğu için her türlü yönetim ve organizasyon işleri onlar için biçilmiş kaftandır. Göz önünde olmak ve kendini göstermekten çok hoşlandıkları için sahne sanatlarında başarıyı yakalayabilirler.

Yazar: SEDA EFE

 

Burçlar ile ilgili detaylı bilgiler