9-15 Şubat Haftalık Burç Yorumu

(Yorumlarımı yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum.)

Koç ve Yükselen Koç

Bu hafta enerjiniz oldukça yüksek olacağa benziyor. Yurtdışı ile ilgili konular, eğitim, hukuk, aşk hayatınızda ve varsa çocuklarınızla ilgili olarak oldukça cesur, atak, girişken bir tutum sergileyeceksin. Gelecek planlarınız, arkadaş grupları, dernekler ile ilgili aksayan, geciken bazı konulara netlik kazandırabilirsiniz. Ya da üzerinde çalıştığınız bilimsel, akademik çalışmalarınız varsa bunları toparlayıp hale yola koyabilirsiniz. Hafta ortasında ödemelerinizle ilgili konularda ufak bir gerilim oluşabilir, etki çabuk hafifleyecek sakin kalmakta yarar var.

Boğa ve Yükselen Boğa

Merkür’ün geri hareketini tamamlayarak normal hareketine dönüşüyle beraber sosyal statünüz, kariyer hayatınız ve evliliğiniz ile ilgili olarak toparlayamadığınız aksayan, geciken konuların üstesinden daha rahat bir şekilde gelebileceksiniz. Bu durum kendini iletişimle ilgili konularda da kendini rahat bir şekilde gösterecektir. Kendinizi özellikle gruplar içerisinde coşkulu, aktif ve heyecanlı bir şekilde gösterme fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer yalnızsanız gruplar içerisinde biriyle bir aşk ilişkisine başlamayı düşünebilirsiniz. Eviniz ya da aile büyüklerinizle ilgili yapmak istediğiniz girişimler varsa bunları bir dengeye oturtma konusunda başarılı olabileceğiniz bir hafta.

İkizler ve Yükselen İkizler

Eğitim, yayıncılık, yurtdışı ile ilgili konular, seyahatler, davalar, yazışmalar, sözleşmelerle ilgili olarak bazı eksikliklerden ötürü geciken aksayan ya da eksik kalan noktaları Merkür’ün normal hareketine dönüşüyle birlikte bir düzene sokabileceksiniz. İlişkileriniz, evliliğiniz, arkadaşlarınız ve onlarla olan iletişimizde oldukça aktif, inisiyatif alan ve girişimci bir tutum sergileyebilirsiniz. Kariyer alanında da oldukça aktif olacağınız bir hafta ancak cesur davranayım derken durumu abartıp elektrikleri fazlaca üzerinize toplamamya gayret göstermek iyi olacaktır.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Bu hafta işiniz, evliliğiniz ve gelir gider dengenizle ilgili olarak oldukça dengeli ve yenilikçi bir hafta olacağa benziyor. Merkür’ün de geri hareketini tamamlamasıyla birlikte ortak gelirleriniz, ödemelerinizle ilgili olarak eksik kalan noktalar, toplayamadığınız konular varsa bunlarla ilgili olarak gelişme kaydetme fırsatı bulabilirsiniz. Eğitim, yurtdışı, yabancılar, hukuksal konularla ilgili olarak düzeltmek istediğiniz konular varsa bunlarla ilgili olumlu gelişmeler elde edebilir, yanlış giden şeyleri iyileştirme yolunda adımlar atabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bu hafta oldukça, aktif, enerjik ve girişimci davranacağınız bir hafta. Girişimlerinizde cesur ve dengeli bir enerji sergileyebilirsiniz. Ancak hafta ortasında özellikle iş yerinizde ve günlük hayatınızda duygusal kaynaklı gerginlikler yaşasanız bile çok çabuk kendinizi toparlama imkanı bulabileceksiniz. Merkür’ün geri hareketini tamamlayıp normal hareketine başlamasıyla birlikte evliliğiniz, ilişkiler ve ortak yürüttüğünüz projelerinizle ilgili gecikmeler, anlaşmazlıkların üstesinden rahatça gelebileceksiniz.

Başak ve Yükselen Başak

Evliliğini, ilişkiniz, arkadaşlıklarınız, ev, aile hayatınız ve aile büyüklerinizle ilişkilerinizde oldukça dengeli, atak ve inisiyatif alan bir tutum içerisinde olacaksınız. İç dünyanızda da bu enerjilerin dengeli bir akışı söz konusu olacaktır. Merkür’ün geri hareketini tamamlayıp normal hareketine başlamasıyla birlikte halledemediğiniz iş kaynaklı problemleriniz, bazı engellere takılan günlük işleriniz yavaş yavaş rayına girmeye başlayacaktır. Aşk hayatınızda ya da varsa çocuklarınızla ilgili hafta ortasında bir gerilim oluşsa da kısa zamanda halledeceksiniz. Ve hafta sonuna doğru kendiniz çok daha rahat ve dengeli hissedeceksiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bu hafta yakın çevreniz, evliliğiniz, arkadaş grupları, varsa üyesi bulunduğunuz dernek ve cemiyetler içerisinde enerjinizi oldukça uyumlu, dengeli kullanarak kendinizi fark ettireceksiniz. Merkür’ün geri hareketini tamamlayıp normal hareketine başlamasıyla beraber aşk hayatınız, kendinizi ifade etmekten hoşlandığınız konular, hobileriniz ve varsa çocuklarınızla ilgili konularda aksayan halledemediğiniz problemler yavaş yavaş halledilmeye başlayacaktır. İşyerinde düzeltmek istediğiniz konular için de gereken enerjiyi kendinizde bulacaksınız Ancak gerginlik yaratmak yerine sakin davranmalı enerjinizi dengeli kullanmalısınız.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bu hafta iş, kariyer, evlilik ve gelir gider dengesi konusunda enerjinizi oldukça uyumlu, dengeli ve enerjik kullanarak kendinizi fark ettireceksiniz. Merkür’ün geri hareketini tamamlayıp normal hareketine başlamasıyla beraber eviniz ile ilgili konularda, aileniz, aile büyükleriniz ile ilgili konularda aksayan şeyler, çözemediğiniz konular varsa bunlarla ilgili gelişmeler elde etmeye başlayabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay

Merkür’ün geri hareketini tamamlayıp normal hareketine başlamasıyla birlikte yakın çevrenizle özellikle kardeşleriniz ve yakın akrabalarınızla olan iletişiminizdeki anlaşmazlıklar ve gerginlikler normale dönerek bir toparlanma sürecine girecektir. Ancak yine de aşırılıklara karşı dikkatli olmakta fayda var. Yine bu hafta siz, kişisel motivasyonlarınız, belki dış görünüşüz, imajınız aşk hayatınız ve eğitim hayatınız ile varsa yurtdışı bağlantılarınızla ilgili olarak oldukça dengeli, yenilikçi ve atak bir tutumda olacaksınız. Hafta ortasında içsel bir gerilim olsa bile hafta sonuna doğru bu etki yavaş yavaş azalarak kendini daha dengeli bir enerjiye bırakacaktır.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Eviniz, evinizle ilgili konular, taşınma, tadilat, değişiklik gibi konularla ödeme dengeniz arasında uyumlu, dengeli ve atak davranarak girişimlerde bulunabilirsiniz. Merkür’ün geri hareketini tamamlayıp normal hareketine başlamasıyla birlikte zaten geciken, bir türlü toparlayamadığınız ödeme vs. yavaş yavaş bir yola koyulabilir. Yakın çevrenizle olan iletişiminizde düzeltmeniz gereken durumlar varsa bunlarla ilgili uyumlu bir enerji yakalayarak iyileştirme sürecine girmeyi seçebilirsiniz

Kova ve Yükselen Kova

Merkür’ün geri hareketini tamamlayıp normal hareketine başlamasıyla birlikte aksayan, toparlayamadığınız, bir gelişme ele edemediğiniz konular yeniden gündeme gelerek ilerleme kaydedebilirsiniz. Özellikle bu hafta yakın çevreniz, aileniz ve arkadaşlarınızla ilgili olarak girişimci, cesur, atak ve inisiyatif alır bir tutum içerisinde olabilirsiniz. Hafta ortasında içsel bir gerilim olsa bile hafta sonuna doğru bu etki yavaş yavaş azalarak kendini daha dengeli bir enerjiye bırakacaktır.

Balık ve Yükselen Balık

Kendiniz, iç dünyanız ve sizi motive ettiğini düşündüğünüz konularla ilgili olarak iyileştirmek istediğiniz şeyler varsa bunları bu hafta toparlamak için girişimde bulunabilirsiniz. Merkür’ün geri hareketini tamamlayıp normal hareketine başlamasıyla beraber iç dünyanız biraz daha netlik kazanabilir. Eğitim, yabancı şirketler ve hukukla ilgili konular, sözleşmeler, yazışmalar vs de kendiniz net, rahat, atak ve dengeli bir şekilde gösterme imkanı bulabilirsiniz. Değerlendirmenizi tavsiye ederim.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Aralık ayı Burç Yorumları