8-14 Haziran Haftalık Burç Yorumu

(Yorumlarımı yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum.)

Koç Burcu
Yakın çevre ile olan ilişkiler, eğitim, kredi, borçlar ve kariyerle ilgili konularda arzuladığınız sonuçlar veya hedefleriniz için mücadele edebilir, bu konularla uğraşabilirsiniz. Çocuklar, ilişkileriniz, sevgilinizle olan ilişkiler öne çıkıyor. Şayet yalnızsanız Venüs – Aslan geçişi sizi yeni bir aşk ilişkisine yelken açtırabilir. Ya da geçmişte kalmış bir ilişkiyi tüm engellere rağmen yeniden düşündürebilir. Önümüzdeki dönemde kişisel riskleri almaya her zamankinden daha açık olabilirsiniz. Özellikle yurtdışı, eğitim hayatı, ev, gayrimenkul alım satımı ve kiralama konularında aşırı riskli davranışlarda bulunmamaya dikkat edin. Merkür Retro sunun bitişiyle iletişimdeki gecikme ve aksaklıklar da normale dönecektir.

Boğa Burcu
Bu hafta maddi konularla daha fazla ilgilenmeniz gerekecek. Geri plana attığınız ya da unuttuğunuz yerlerden para gelebilir. Bu yurtdışından beklediğiniz bir para da olabilir. Aileden veya gayrimenkullerle ilgili konulardan gelir elde etmek için uğraşabilirsiniz. Bu konularda riskler almaya her zamankinden daha açıksınız. Girişimlerinizi yapın ancak çok da aceleci davranmayın. Ödemeler sizi yormaya devam edebilir, sakin olmaya çalışın. Eşiniz ya da ortak iş yaptığınız kişilerden yana güzel şans ve fırsatlar önümüzdeki dönem yüzünüzü güldüreceğe benziyor. Merkür Retro’sunun bitişiyle finansal konularda bir nebze de olsa rahatlayacaksınız.

İkizler Burcu
Bu hafta enerjiniz fazla. Ancak yakınlarınız ve iş yaşantınızla ilgili konularda biraz daha toleranslı davranmalısınız. Onlarla ilgili tekrar eden sorunları çözme girişimlerinde bulunmak için güzel bir hafta. Engeller olabilir ama gerilim ve stres yaratmadan girişimlerinizi yapın. Bir süredir sizinle ve ev yaşantınızla ya da gayrimenkullerinizle ilgili sorunlar yaşıyordunuz. Hafta sonu Merkür Retro sunun bitmesiyle, bu konulardaki aksaklıklar yavaş yavaş rayına oturmaya başlayacaktır. Yakın çevrenizden birileri ya da belki de bir yakınınızın tanıdığı tarafından destek görebilirsiniz.

Yengeç Burcu
Bu hafta enerjiniz biraz daha içe dönük. Kendinizi geri planda tutmak, ortalıkta pek de görünmek istemeyebilirsiniz. Fakat kendinize fazladan dert yükleyip canınızı o kadar da sıkmayın. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde bitiremediğiniz sorunlar ya da çevrenizdekilerin duyarsızlığıyla alakalı şikâyetleriniz varsa hafta sonu Merkür’ün Retro hareketinin bitişini kutlayabilirsiniz. İş ve günlük yaşantınızdaki sorunlarla, sağlık meseleleriniz size engel olsa da en azından bir nebze rahat nefes alabilirsiniz. Eşinizin çalışma hayatına ve ailesine destek verebilirsiniz. Yine ortak iş yaptığınız kişilere destek olmanız gerekebilir.

Aslan Burcu
Sosyal ortamlarda kendinizi fark ettirmek istiyorsunuz. Bu hafta bazı riskler alarak cesur girişimlerde bulunmaya daha açıksınız. Ancak zaman zaman abartılı davranarak bulunduğunuz ortamlarda stres yaratabilirsiniz. Geleceğe yönelik yaptığınız planlarda maddi kaynaklı sorunlarınız Merkür’ün normal hareketine dönmesiyle beraber hafifleyecek. Ancak bir süre daha kişisel zevklerinizden feragat etmeniz gerekecek gibi. Eğitim hayatınız, medya, yayıncılık işleriniz, resmi meseleler, yabancı ülkelerle ilgili projeleriniz veya bağlantınız varsa bir yakınınız vasıtasıyla bir işbirliği yapabilirsiniz.

Başak Burcu
Evliliğiniz, meslek yaşantınız veya öğrencilik hayatınızda güzel girişimler veya cesur söylemlerde bulunabilirsiniz. Ancak abartıya kaçmamaya özen gösterin. Hayatınızda bir süredir aksayan ve geciken konular, hafta sonu Merkür’ün Retro hareketinin bitişiyle bir nebze de olsa rahatlama hissi yaratıyor. Ancak ev, aile ve eşinizin iş yaşantısındaki zorluk ve engeller bir süre daha devam edebilir. Finansal konularda bir denge kurmalı ve ne kendinize ne de başkalarına stres yaratmamalısınız.

Terazi Burcu
Eğitim hayatınız, yurt dışı ile ilişkiler, resmi makamlarla ilgili konular sizin için önemli olacak. Daha cesur girişimler yapabilir hatta zaman zaman risk almak isteyebilirsiniz. Merkür’ün Retro harekette olması bu konularda aksama ve gecikme yarattığı için fazladan stres yüklenmiş olabilirsiniz. Bu hafta çok acele karar vermeyin. Özellikle eşinizi, ortağınızı, sosyal çevrenizi ve geleceğinizi ilgilendiren konularda. Büyük engeller hala önünüzde dursa da, hafta sonu Merkür’ün düz hareketine başlamasıyla en azından bir nebze de olsa bu konular rayına girecektir.

Akrep Burcu
Ödemeler yine bu haftanın ana konu başlığı. Kredi, borç alacaklar. Geciken, bir türlü tahsil edilemeyen, ya da sürekli ödenen kredi faizleri... Merkür retrosu hafta sonu bitiyor. Bir nebze de olsa size biraz nefes aldıracak. Ancak uzun vadede dengeye oturtmanız zaman alabilir. Bu hafta fazladan risk almaya açıksınız. İş yerinizde cesur konuşmalar yamak isteyebilirsiniz. Destek göreceksiniz, ancak aşırı çıkışlar yapmadan evvel düşünmek daha iyi olacaktır. Ani kararlar verebilirsiniz, düşüncelerinizi gözden geçirip gerekiyorsa birilerine danışarak karar alabilirsiniz.

Yay Burcu
Bu hafta ikili ilişkiler, evlilik, ortak projelerle ilgili oldukça aktif ve enerji dolusunuz. Yurt dışı, eğitim, resmi konularda, çocuklarınızla ilişkilerinizde zaman zaman gözü pek konuşmalar yapabilirsiniz. Sözcükleri seçerken daha dikkatli olmalısınız. Bir süredir iş ve ilişkiler alanında aksayan, geciken, ters giden konular, Merkür’ün düz hareketine başlamasıyla yavaş yavaş yoluna girebilir. Ancak hayatınızın genel gidişinde sizi zorlayan konular bir süre daha gündemde. Özellikle finansal ve beklediğiniz rapor, sözleşme vs. kaynaklı olanlar.

Oğlak Burcu
Gerek gündelik yaşantınız, gerekse çalışma hayatınızda oldukça agresif girişimlerde bulunabilirsiniz. Ancak sözcükleri dikkatli seçmelisiniz. Hani dilin kemiği yok derler, bu hafta bu söz geçerli olacak gibi. Bir süredir hayatınızda aksayan, geciken, özellikle hukuki konular olabilir. Merkür’ün düz hareketine başlamasıyla yavaş yavaş yoluna girmeye başlayacaktır. Tam düzelmesi için hayatınızdaki düzensizliklere çeki düzen vermeniz gerekiyor. Kredi, borç, alacak tahsilatı ile ilgili geçmiş bazı konular gündeme gelebilir.

Kova Burcu
Bu hafta, varsa çocuklarınızla ilgilenmek için fazladan enerji harcamanız gerekebilir. Onların eğitim hayatı ekstra önem kazanıyor. Aşk hayatınızsa bıçak sırtında. Tamamen size bağlı. Geçmiş bir ilişkiyi gözden geçirebilirsiniz. Sözlerinizle fazla gerilim yaratmayın. Evlilik, ilişkiler, ortak projelerle ilgili olarak finansal kaynaklı beklenmedik gelişmeler olabilir. Evliliğiniz ve ortak yürüttüğünüz projelerle ilgili kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatları yakalamak size bağlı.

Balık Burcu
Bu hafta ev, aile ile ilgili konulara fazladan zaman ayırmanız gerekiyor. İç enerjiniz her zamankinden fazla, bunu kontrollü kullanmak sizin lehinize. Sözlerinize dikkat edin. Küçük küçük fırsatlar, ufak tefek destekler göreceksiniz. Ev, aile ile ilgili konularda aksayan, geciken, bir türlü halledemediğiniz olayların sonu geliyor. Ancak iş yaşantınız, sosyal statünüz kaynaklı sorunların yarattığı daha büyük engeller bir süre daha etkili olacağa benziyor. Evlilik, iş yaşantısı, öğrencilik gibi konularda yaşadığınız sorunları bir dengeye oturtmanız gerekiyor.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Haziran ayı Burç Yorumları