6-12 Temmuz Haftalık Burç Yorumu

(Yorumlarımı yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum.)

Koç Burcu

Ev, aile, iş yaşantınız ile ilgili bir türlü yerine oturmayan taşlar olabilir. İş yaşantınız veya toplumsal hayatta kendinize edindiğiniz rolünüzün gerektirdiği konularda (evlilik, öğrencilik, evlatlık gibi) sabırla uğraş vererek, üzerine giderek değişimi kabullenmelisiniz. Ne fazla tutkulu davranmalı ne de kendi kabuğunuza çekilmelisiniz. Bu aradaki dengeyi kurmak bu hafta özellikle önemli. Bu aralara ev, aile hayatı, işyeriniz ve yakınlarınızla ilgili konular üzerinde daha fazla düşünmek isteyebilirsiniz. Yalnız kalmak arzusunda olabilirsiniz.
Kendinizi hayattan çok soyutlamayın. Bu hafta duyduklarınıza öyle hemen inanıp, varsaymadan evvel gerçekte ne olmuş olabileceğini düşünmelisiniz.

Boğa Burcu

Bu hafta yakın çevre kardeşler ve yazışmaları içeren konularda gerilim yüklenebilirsiniz. Hayatınızdaki erkeklerle fazla zıtlaşmayın. Eğitim hayatı ve resmi konularınızla ile ilgili olarak İşleri istediğiniz tarafa çekmek için şartları çok zorlamayın. Çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar yakın çevrenize, eğitim ile ilgili konulara daha fazla vakit ayırmak ve üzerinde düşünmek isteyebilirsiniz. Yakın çevrenizden, arkadaş gruplarının yardımıyla para kazanma yoluna gidebilirsiniz. Arkadaşlarınıza karşı gereksiz fedakârlıklarda bulunmayın. Gereksiz alınganlıklar da göstermeyin.

İkizler Burcu

Bir süredir finansal konular sizi meşgul ediyor. Çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar bu konulara daha fazla eğilmek isteyebilirsiniz. Kaynak oluşturmak için aile, yakın çevrenizden destek alabilirsiniz. Ev, alım, satım, kiralamadan beklediğiniz paralar gelebilir. Ancak özellikle haftanın ilk günleri gelir gider dengeniz açısından oldukça gerilimli. Aldığınız borç veya kredi gibi ödemeler varsa bunlarla ilgili düzenlemenin kaçınılmaz olduğu gerçeğini göz ardı etmeyin. Evlilik, ortaklık gibi başkalarına tabi olduğunuz konular varsa bunlarla ilgili güç çekişmelerine girmeyin. Bu hafta kendi değeriniz ile başkalarına verdiğiniz değer arasındaki dengeyi oturtmak için biraz uğraşmanız gerekebilir.

Yengeç Burcu

Evlilik, ilişkiler ve ortak projelerinizle ilgili olarak denge bu hafta oldukça mühim. Uzunca bir süredir bu konularda yaşadığınız değişikler söz konusu olabilir. Cesur bir şekilde bazı kararlar alıyor olabilirsiniz. Ancak bu hafta çok fazla güç çekişmesine girmek, aşırı rekabetçi davranmak ve fazladan risk alamdan evvel iki kere düşünmelisiniz. Çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar odağınız kendiniz olacak. Hayatınızı direk etkileyecek kişisel içerikli kararlar alabilirsiniz. Bir süredir üzerinde düşündüğünüz fikir ve oluşumlar bu dönemde görünür hale getirecek adımları artık atabilirsiniz. Gereksiz fedakârlıklardan kaçının.

Aslan Burcu

Bu hafta uzunca bir süredir değişmekte olan gündelik hayatınız içerisinde, iş yaşantınızda çalışarak hayata katılmayla geride durma arasında ortayı bulmalısınız. Bazı yerlerde özveride bulunmanız gerekebilir. Ne çok fazla ödün verip içinize kapanın ne de çok fazla diğerleri tarafından istenileni yapın. Bu aradaki dengeyi kurmaya gayret edin. Çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar hayatınızdaki sorunlu noktaları incelemek isteyebilirsiniz. Arkadaş çevreniz ve maddi konulardan sebep biraz içe kapanabilirsiniz.
Şartların her zaman ideal olamayacağı gerçeğini kabullenin. Bazen de olduğu kadar demeyi bilmeliyiz. Ayın 23 ‘üne kadar olan dönemi yeni fikirler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Başak Burcu

Bir süredir belirsizlik yaşadığınız evlilik, ilişkiler ve ortaklık konularınızla ilgili geleceğe yönelik cesur adımlar atmak arzusunda olabilirsiniz. Zaten çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar odağınız iş yaşantınızdan arkadaş çevrenize ve geleceğe yönelik planlarınıza çevirebilirsiniz. Bu konular üzerinde fazlaca düşünmek isteyeceksiniz. Hayat görüşünüz ile ilgili olarak arkadaş çevrenizde bazı gerilimli durumlar söz konusu olabilir. Belki de eleştirilere fazlaca maruz kalabilirsiniz. Aşk hayatınızdaki haraketlilik ve değişimi kabullenmeli hırslı davranmamalısınız.

Terazi Burcu

Ev ve iş yaşantınız ile ilgili bazı gerilimli durumlar söz konusu olabilir. Ev hayatınız ve mülk edinme kiralama, taşınma gibi konular uzunca bir süredir sizi oldukça meşgul ediyordu. Bu hafta özellikle haftanın ilk günlerinde benim istediğim olmalı diye diretmeyerek gerektiğinde değişimi cesaret ve olgunlukla karşılamalısınız. Çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar odağınız iş, evlilik hayatınıza çevireceksiniz. Bazı duyumlar alabilirsiniz. Ancak bunlara hemen inanmak yerine aslını astarını öğrenip anlamaya çalışmalısınız.

Akrep Burcu

Eğitim ve iş hayatınız ile ilgili oluşan konuların üzerine gitme konusunda fazla ısrarcı davranmak isteyebilirsiniz. Ancak hayatınızda söz sahibi kişiler size engel olmak isteyebilirler. Varsa çocuğunuzun eğitim hayatıyla ilgili olarak dediğim dedik davranmamalısınız. Onun ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar odağınızı yurtdışı ile ilgili işler ve eğitim konularına çevirebilirsiniz. Yurtdışından ve internet üzerinden para kazanma yoluna gidebilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri iş yerinde duygusal anlamda zorlanabilirsiniz.

Yay Burcu

Finansal anlamda zorlanmalara açık bir hafta. Uzunca bir süredir değişen para dengeniz bu hafta da sizi biraz zorlayacağa benziyor.
Kredi ve borç ödemeleriniz ya da başkalarıyla yaptığınız işlerde çok risk alıp şansınız fazlaca zorlamayın. İşler sizin istediğiniz gibi gitsin diye uğraşırken kayıp yaşayabilirsiniz. Sorunlara odaklanıp, içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumu gözden geçirin. Ailenizden veya mülk satış, kiralama gibi işlerden gelir elde edebilirsiniz. Çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar ki zaman dilimi iş ortaklıklarınızı ve giderlerinizi toparlamak için elverişli günler.

Oğlak Burcu

Evlilik, işbirliği yaptığınız kimseler ve ilişkinizle ilgili gergin konuşmalara dikkat. Güç çekişmelerine girip işleri kendi yönünüze çevirme konusunda ısrarcı olmayın. Ortamı germek yerine karşı tarafında ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Bu haftanın gergin enerjisi fazla stres ve kopma noktasına getirebilir. İyi değerlendirmeler yapmalısınız. Zaten çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar odağınız bu konulara vereceksiniz. Yurt dışı bağlantılı bir ortaklık söz konusu olabilir. İş yerinizden veya yabancı bir kültürden birisi hakkında bir şeyler duyabilirsiniz.

Kova Burcu

Bu sıralar ilginiz iş yaşantınıza yönelmiş durumda. Hem iş hayatınız ile ilgili hem de sorumluluğunuzdaki kişilerle ilgili güç çekişmesine girip ortalığı fazla germeyin. Sözler zehir zemberek olmasın. Ancak değişmesi gereken artık vakti dolmuş konular için de diretmeyin.
Sağlığınız için bu hafta biraz daha hassas davranmalısınız. Maddi konularla ilgili ne gereksiz fedakârlık yapıp, sorumluluk almalı ne de gereksiz bıkkın davranmalısınız. Bu hafta dengeler yine hassas. Zaten çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar odağınız iş hayatınız, sağlığınız ve günlük sorumluluklarınıza çevireceksiniz. İş yerinizde kulağınıza bazı sözler gelebilir.

Balık burcu

Bu haftanın gerilimli etkisi sizi aşk hayatı, arkadaşlar, geleceğe yönelik plan programlar konusunda etkileyebilir. Planlar bozulabilir işler değişebilir. Değişen arkadaş çevreniz ve geleceğe yönelik istekleriniz konusunda belki de artık fazla zorlamamalısınız. Ancak dengeler bu hafta çok önemli. Ne çok fazla diretmeli ne de hemen pes etmelisiniz. Zaten çarşamba gününden itibaren ayın 23’üne kadar aşk hayatınız ve varsa çocuklarla ilgili konulara yöneleceksiniz. Bazı duyumlar alabilir ve kendinizi ifade için hobi gibi bazı işlerle uğraşabilirsiniz. Şayet sanatsal faaliyetler ile uğraşan bir balıksanız bu hafta gökyüzü yeni fikir ve ilhama oldukça açık olacağınıza işaret ediyor. Bunu yeni her türlü fikir için kullanabilirsiniz.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Mart ayı Burç Yorumları