25-31 Mayıs Haftalık Burç Yorumu

(Yorumlarımı yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum.)

 

Koç Burcu
Evde sizin dışınızda gelişen konularla ilgili beklenmeyen gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bunun size maddi anlamda olumsuz bir yansıması olabilir. Taşınma, tadilat, ev alım satımı vs… gibi yerlere fazladan para ödemeniz gerekebilir. Bu dönem cesur girişimlerde bulunuyorsunuz. Ancak bu hafta planlarınızla ilgili cesaretiniz kırılmış hissedebilir, yönünüzü belirleme konusunda zorlanabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki kişilere karşı kelimeleri daha dikkatli seçmelisiniz. Arkadan iş çevirme, işin hilesine kaçarak işleri halletme yoluna gitmek isteyebilirsiniz. Aman dikkat. Sonradan pişman olacağınız işlere kalkışmayın. Biraz dalgın olabilirsiniz. Günlük işlerinizi hallederken de daha dikkatli olmalısınız.

Boğa Burcu
Özellikle hafta başı günlerinde Uranüs-Venüs sert açısı yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde, yazışmalar, anlaşmalar ile ilgili konularda biraz zorlanacağınıza işaret ediyor. Kendinizi aşırı baskı ve kontrol altında hissedebilirsiniz. Beklenmedik gelişen olaylar, ani çıkışlar söz konusu olabilir. Nispeten kontrollü olmakta her zaman yarar vardır. Bu bir ay boyunca parasal konuların hayatınızda daha da önem kazanacağından bahsetmiştim. Maddi konularda biraz gerilim yaşayabilirsiniz. Aynı sorunlar tekrar tekrar karşınıza çıkıyor olabilir. Bu yüzden de geleceğe yönelik planlarınızda biraz boş vermiş hissedebilirsiniz. Sosyal çevrenizle alakalı bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Meyve veren ağaç taşlanır misali biraz arkadan konuşma duyumları alabilirsiniz.

İkizler Burcu
Bu hafta sizin için ekstra gerginlikler taşıyor. Hareket alma konusunda zorlanabilirsiniz. Meslek yaşantınız, evlilik hayatınız veya okul yaşantınızda zaman zaman bırakmışlık, boş vermişlik hissedebilirsiniz. Herhangi bir karar vermek için bu haftanın enerjisi pek öyle uygun görünmüyor. Vereceğiniz kararlar doğru olmayabilir. Elbette bunu kendi şartlarınıza göre değerlendirmeniz en doğrusu olacaktır. Bu hafta oldukça dalgın olabilirsiniz. Meslek yaşantınız ve okul hayatınız ile alakalı oldukça dikkatli olup, sizin için önemli şeyleri belki de tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz. Parasal konularla alakalı beklenmedik, sürpriz şekilde gelişen bazı durumlar zorlanmanıza sebep olabilir. Yine ilişkilerde gergin durumlar olabilir. Aynı konular tekrar tekrar karşınıza çıkıyor olabilir.

Yengeç Burcu
Bu hafta aile ve meslek yaşantınız oldukça önemli. Bireysel davranma ihtiyacınız fazla. Üzerinizde çok fazla baskı hissederek ani çıkışlar, duygusal patlamalar yaşayabilirsiniz. Gelecekle ilgili kurmuş olduğunuz hayalleriniz, yaptığınız planlamalar ile ilgili bazı zorluklar veya ev kaynaklı huzursuzluklar olabilir. Eğitim hayatınız, hukuksal konular veya yurt dışı ile ilgili konular hayatınızda yer kaplıyorsa bu konularda bırakan, elde ettiği şeylerden çok çabuk vazgeçebilen bir ruh halinde olabilirsiniz. Bunun sebebi hayatta tekrar tekrar aldığınız yaralarınız olabilir. Bu dönemde enerjinizin daha da içe dönük olması size kendinizi sürekli sorgulatabilir. Elbette kendi şartlarınızla değerlendirmeniz daha doğru olacaktır ama bu haftanın enerjisi sonlandırma vazgeçmeler için uygun değil.

Aslan Burcu
Ev yaşantınız ile ilgili geçmişte yaşadığınız sorunlar şu aralar yeniden gündeme geliyor. Bu yüzden gelecek planlarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu hafta bu konularda karar vermek oldukça güç olacağa benziyor. Özellikle giderler sizi epey zorluyor. Bu hafta ödemelerle ilgili direnç gösterdiğiniz bazı şeylerden ödün vermek size daha kolay gelebilir. Fakat unutmayın ki bu hafta yanlış anlaşma ve yanılgılara oldukça müsait. Alacağınız kredi, borç, bir arkadaşınıza olduğunuz ya da olacağınız kefillik sonradan sıkıntı yaratabilir. Arkadaş grupları veya sosyal çevrenizde arkadan konuşmalar, laf taşımalar mümkün. Eğitim hayatınız, hukuki veya yurt dışı ile ilgili konular hayatınızda yer kaplıyorsa beklenmedik terslikler çıkabilir. Ancak desteklenme şansınız oldukça yüksek.

Başak Burcu
Meslek yaşantınız şu aralar sizin için her şeyden daha önemli olabilir. Oldukça aktifsiniz. Ancak bu hafta biraz rehavete kapılabilirsiniz. Harekete geçme ve ne yapacağınıza karar verme konusunda zorlanabilirsiniz. Hedefinizi şaşırıp dağılma yaşayabilir hatta uzun zamandır uğraş verdiğiniz projelerle ilgili tükenmişlik hissedebilirsiniz. Bu etki ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortak yürüttüğünüz projeler için de geçerli. Yine kendinize rakip olarak gördüğünüz kişiler varsa onların sizden daha iyi olduğunu düşünerek uğraştığınız konuları yarım bırakmak isteyebilirsiniz. Gelecek ile ilgili yaptığınız planlar ve sosyal gruplar içerisinde beklenmedik terslikler oluşabilir. Geri planda tutmayı seçtiğiniz birisinden destek alabilirsiniz.

Terazi Burcu
Evliliğinizde ve ilişkilerinizde özellikle hafta başında beklenmedik terslikler olabilir. Ani çıkan bir ödeme canınızı sıkabilir. Aynı etki iş ve okul hayatınız için de söz konusu. Belki de sevgiliniz ya da eşinizin gözünüzün iş ya da okuldan başka bir şey görmediği hakkında şikâyetleri vardır. Eğitim hayatınız, hukuksal konular veya yurtdışı ile ilgili konular hayatınızda yer kaplıyorsa bu konularla alakalı bırakan, elde ettiği şeylerden çok çabuk vazgeçebilen bir ruh halinde olabilirsiniz. Varsa çalışanlarınızla ilgili hayal kırıklıkları sizi bazı şeylerden vazgeçmek zorunda bırakabilir. Ya da çok çabuk pes edebilirsiniz. Arkadan dönen dolaplar, laflar sizi biraz yaralayabilir. Hafta sonuna doğru yanılgı ve yanlış anlaşmalar artabilir. Çabuk pes etmeyin.

Akrep Burcu
Haftanın ilk günleri iş hayatınız için oldukça risk taşıyor. Beklenmedik terslikler, duygusal çekişmeler yaşayabilirsiniz. Yakın çevreniz tarafından aşırı kısıtlanmış ve baskı altında hissediyor olabilirsiniz. Yurt dışı ile bağlantılı veya hukuksal işlerinizde de zorlanmalar olabilir. Hafta sonuna doğru bu etki hafifleyerek kaybolacak. Bu dönemde ödeme dengeniz biraz sarsılmış gibi. Güzel sanatların bir alanında uğraş veriyorsanız veya çocuğunuz ile ilgili fazladan ödemeler yapmak bütçenizi biraz daha sarsabilir. Bu hafta gönül işlerin de sizi oldukça yoracağa benziyor. Yanlış anlaşmalar, alınganlıklar, kırgınlıklar ve hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. En azından bu hafta durumunuz kopma noktasına getirmeden evvel bir kez daha düşünmeniz daha iyi olabilir.

Yay Burcu
Haftanın ilk gününde karşı cinsle ilişkilerinizde biraz gerilimli bir enerji hâkim. Yine evinizde, aile büyükleri ve eşinizle olan ilişkinize hafta boyunca dikkat etmeniz, daha kontrollü davranmanız gerekebilir. Enerjiniz biraz içe dönük olabilir. İlişkilerinizde de geri planda durmak isteyebilirsiniz. Hareket alma konusunda zorlanabilirsiniz. Hayatınızda söz sahibi kimselerle karşıt görüşte olabilir ve duygusal olarak hırpalanmalar yaşayabilirsiniz.

Oğlak Burcu
Bu hafta ilişkiler açısından oldukça zor ve gerilimli. Ev, aile ve ikili ilişkilerle ilgili özellikle haftanın ilk günlerinde hesaba katmadığınız olaylar sizi zorlayabilir. Meslek yaşantınız ve öğrencilik hayatınız varsa bunlarla ilgili konularda da zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Çok fazla yorulmuş olmanız isyankâr çıkışlar yapmanıza sebep olabilir. Bu etkiler hafta ortasından sonra hafifleyerek kaybolacak. Hafta boyunca günlük yaşantınızda ve iş yerinizde harekete geçme konusunda zorlanabilirsiniz. Enerjinizi daha içe dönük kullanarak sizin için önemli olan işleri bile ertelemek isteyebilirsiniz. Yakın çevrenizle ilgili netleşmeyen durumlar, hayal kırıklıkları olabilir. Size bağlı çalışan kişiler varsa alacağınız duyumlar canınızı sıkabilir.

Kova Burcu
Bu hafta maddi konularla alakalı belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Ne yapmanız, nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusuna karar vermek sizi zorlayabilir. Birisi ya da birilerinden beklediğiniz ödeme, nafaka, miras vs… varsa bunlarla ilgili tahsilat sıkıntıları olabilir. Ya da beklediğinizden daha az ödeme almak canınızı sıkabilir. Bu hafta vazgeçmelere müsait bir enerji olduğu için bu konuda uyanık davranmanızı öneririm. Gerekirse ertelemeler yapın ama hakkınız olanı kimsede bırakmayın. Aşk hayatınızda da durumlar planladığınız gibi gitmeyebilir. Ancak fevri davranmak yerine şartları iyi değerlendirerek bir karara bağlayın. Günlük yaşantınızda özellikle haftanın ilk günlerinde yakın çevre iletişiminize ve yazışma trafiğinize özen göstermeye çalışın. Yanlışlıklar olabilir.

Balık Burcu
Özellikle haftanın ilk günleri maddi açıdan sizi biraz zorlayabilir. Varsa çocuklarınızla ilgili beklenmedik ödemeler yapmanız gerekebilir. Ya da beklediğiniz nafaka, miras gibi ödemeler konusunda tahsilat sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Yine haftanın ilk günleri aşk hayatınızda ani gerilimler olabilir. Ya da beklenmedik bir beraberliğe yelken açabilirsiniz. Ev, aile büyükleri, taşınma, tadilat, dekorasyon gibi konularda belirsizlikler olabilir. Düşüncelerinizi netleştirerek bir yön tayin etme konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Bu haftanın enerjisi sizi her zaman olduğundan daha fazla rehavete itebilir. Sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz konuları yarım bırakmak, sonlandırmak isteyebilirsiniz. Zaten bir işime yaramayacak düşüncesi hâkim olabilir. Ancak geriye dönüp pişman olmamak için dikkatli olun.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Mart ayı Burç Yorumları