20 - 26 Nisan Haftalık Burç Yorumu

(Yorumlarımı yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum.)

Koç

Hafta sonu burcunuzda oluşan yeni ayın etkisiyle maddi konularla ilgili yeni başlangıçlar için oldukça güzel destek alıyorsunuz. Bu dönemde yapacağınız yatırımların, başlatacağınız girişimlerin daha uzun vadeli olma ihtimalleri yüksek. Daha evvel cesaret edemediğiniz bir eğitime başlayabilirsiniz. Yakınlarınızla olan iletişiminize dikkat. Her şey tam da sizin düşündüğünüz kadar ideal olamayacağı fikrini kabullenmelisiniz. Özellikle hafta sonuna doğru fikirlerinizi olduğu gibi aktarma konusunu abartmayın. Abartılı fikirler, konuşmalar yapıp kendinizi dev aynasında görme hususunda ısrarcı olmayın.

Boğa

Güneş’in burcunuza geçişiyle beraber motivasyonunuzu daha yüksek hissedeceksiniz. Bu dönemde ev ve evinizle ilgili konularla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Özellikle hafta başında harcamalara dikkat. Arkadaş çevrenizden birisiyle borç alacak konuları gündeme gelebilir. Daha evvel cesaret edip bir türlü yapamadığınız eğitim, hukuksal konularla ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendinize bir web sitesi ya da blog açabilirsiniz. Veya uzun zamandır düşündüğünüz bir seyahat ya da yurtdışına yerleşme planlarınızın üzerinde düşünmek isteyebilir hatta gerçekleşmesi için ilk adımları atabilirsiniz. Fakat aldığınız etkiler bu konuları biraz abartılı yönetme ihtimalinizin olduğunu gösteriyor. Planlarınızı düzgün yönetmek ve etrafınızdaki kimseyi kırıp dökmemek için haftanın ilerleyen günlerini beklemeniz daha uygun görünüyor.

İkizler

Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle beraber üzeri örtülü kalmış, fark edemediğiniz ya da bir türlü çözemediğiniz konular aydınlanmaya başlayabilir. Arkanızdan konuşulanlar, iş çevirenler varsa ortaya dökülebilir. Hafta sonu Koç burcunda oluşan yeni ay hem gelecek planlarınızla alakalı konularda hem de arkadaş grupları içerisinde başlatmak istediğiniz girişimler için güzel bir hafta olacağını işaret ediyor. Bu dönemde başlatacağınız girişimlerin uzun vadeli olma ihtimali her zamankinden daha yüksektir. Bu hafta ödemelerinizle ilgili planlamalar yapabilirsiniz. Kariyer alanınızda veya evlilik hayatınızda aşırı sorumluluk yüklenmiş olabilirsiniz. Aşırı idealist davranıyor olabilirsiniz Bunun verdiği yılgınlık özellikle hafta başında sizi biraz zorlayabilir.

Yengeç

Hafta sonu Koç burcunda oluşan yeni ay size kariyer hayatınızla alakalı yeni başlangıçlar yapmak ve sağlam adımlar atmanız için oldukça güzel destek veriyor. Yine bu yeni ayın etkisiyle geleceğe dönük sağlam adımlar atabilir hatta evlilik kararı verebilirsiniz. Bu hafta fazladan beklenmedik harcamalara ve ödemeler oluşabilir. Bozulan bir arkadaşlığı ya da ortaklığı toparlamak için uygun etkiler alıyorsunuz. Kendiniz rahat ve net olarak ifade edebilirsiniz. Ancak zaman zaman aşırılığa kaçan konuşmalar yapabilirsiniz. Dikkatli olmakta yarar var.

Aslan

Eğitim hayatınız ile ilgili güzel ve sağlam başlangıçlar yapmak için çok güzel bir hafta. Daha evvel cesaret edip bir türlü yapamadığınız eğitim, hukuksal konularla ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendinize bir web sitesi ya da blog açabilirsiniz. Veya uzun zamandır düşündüğünüz bir seyahat ya da yurtdışına yerleşme planlarınızın üzerinde düşünmek isteyebilir hatta gerçekleşmesi için ilk adımları atabilirsiniz. Toplum önünde kendinizi daha net bir şekilde göstermek için güzel destekler alıyorsunuz. İşyerinizde yöneticileriniz bu hafta size karşı destek verme konusunda bonkör davranacaklar. İstek ve taleplerinizi net bir şekilde aşırıya kaçmadan anlatmaktan çekinmeyin. Gruplar içerisinde sosyal ve uyumlu davranışlarınızla dikkat çekebilirsiniz.

Başak

Ödeme dengeniz ve finansal konularla ilgili yeni başlangıçlar için oldukça uygun bir hafta. Varsa şayet eğitim hayatınız, yurtdışı bağlantılı konularla ilgili bir türlü başlatamadığınız cesur girişimleriniz, alamadığınız kararlarınız için bu haftayı kullanabilirsiniz. Hayatınızdaki söz sahibi kimseler tarafından da destekleneceksiniz. Ancak bazı konu başlıklarınızı kendi iç dünyanızda gereğinden fazla büyütme ihtimaliniz var. İlişkinizle ilgili ya da işyerinizde var olan gerçekleri görmezden gelmeyin. Bazı etkiler sizi varmak istediğiniz hedeften uzaklaştırabilir. Dikkatli olun.

Terazi

İlişkiler, ortaklık, evlilik. Yeni ay sizin en çok bu konularda sağlam adımlar atmanız için destekliyor. Daha ne olsun. Bu dönemde evlilikle ilgili kararlar alabilirsiniz. Bu dönemdeki başlangıçlar sağlam temeller üzerine oturur ve uzun soluklu olurlar. Eğitim hayatınız varsa biraz dağınıklık ve bezginlik yaşayabilirsiniz. Ancak hafta sonuna doğru etkiler dağılıyor. Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle birlikte ödemelerinizi ayarlayabilir, bütçe planlamanızı yapabilirsiniz. Beklediğiniz bir projenin tahsilatını yapabilirsiniz.

Akrep

İkili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanınıza canlılık geliyor. Kim bilir belki de var olan bir ilişkiyi ciddi boyuta taşıyabilir ya da uzun vadeli bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bu hafta fikirlerinizi rahatça dile getireceksiniz. İş yerinizde üstleriniz tarafından destek göreceksiniz. Ancak aşırılıklara açık bir enerji hâkim. Özel hayatınızda da aşırılıklara karşı dikkatli olun. Kelimelerinizi özenle seçin. Kendimi anlatayım derken fazlaca övüp yanlış anlaşılmanıza sebep olmayın.

Yay

Bu hafta risk almaya açıksınız. Alacağınız riskler hem sizi yorabilir, hem işinizi ve günlük hayatınızı zora sokabilir. Risk alırken temkinli olun. İş hayatınızda özellikle maddi konularla ilgili oldukça net davranacaksınız. Kendi değerinizi, yeteneklerinizi ve eğitiminizi üstlerinize net olarak anlatmak ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ancak kendimi anlatayım derken karşınızdakine şişirilmiş egonuzu tarif etmeyin derim.

Oğlak

Ev, aile hayatınız, tamir, tadilat, taşınma gibi konularda yeni başlangıçlar için oldukça uygun bir süreç. Evlilik kararı verebilir ya da kendi evinizi kurmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde atacağınız adımlar uzun soluklu olacaktır. Güneş Boğa burcu geçişiyle beraber kendinizi ön plana çıkartarak bazı riskler almak isteyebilirsiniz. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili konular gündeme gelebilir. Yine aşk hayatınıza renk ve hareket gelebilir. Kendiniz net olarak ifade edebilirsiniz. Özellikle başkalarıyla paylaştığınız gelirler ya da ortak projeleriniz varsa gerilim yaşayabilirsiniz. Yakın çevre iletişiminiz, kardeşler, iş arkadaşlarınızla ilgili aşırı fedakârlık yaptığınızı düşünerek yorgun hissedebilirsiniz.

Kova

Hafta sonu oluşan yeni Ay’ın etkisiyle özellikle bu hafta yapacağınız yeni başlangıçlarınız daha sağlam ve uzun süreli bir temele oturacaktır. Güneş Boğa burcu geçişiyle ev, aile hayatınız, tamir, tadilat, dekorasyon gibi konular hayatınızda ön plana çıkacak. Önümüzdeki bir aylık süreçte yeni bir mülk edinebilirsiniz. Bu konularla ilgili geri planda olan ancak hayatınızda söz sahibi kimse veya kimseler tarafından destek göreceksiniz. Evlilik hayatınız, ilişkiniz ya da ortaklıklarınızla ilgili olarak sert konuşmalar yapabilirsiniz. Kalp kırmamaya dikkat edin.

Balık

Hafta sonu Koç burcunda oluşan yeni Ay’ın etkisiyle yeni başlangıçlar yapabilir, sağlam ve cesaretli adımlar atabilirsiniz. Özellikle hafta başında otorite konumundaki kimseler tarafından destek göreceksiniz. Ev, aile hayatınızda aşırı fedakâr davranabilirsiniz. Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle beraber yakın çevrenizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Gündelik yoğunluğunuz daha hareketli olabilir. Kafanız biraz karışık olabilir veya içinde bulunduğunuz durum hakkında net bir fikriniz olmayabilir. Fikirlerinizi karşınızdakilere karşı zaman zaman abartılı olarak aktarma riskinize karşı dikkatli olmakta fayda var.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Nisan ayı Burç Yorumları