19-25 Ocak Haftalık Burç Yorumu

(Yorumlarımı yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum.)

Koç ve Yükselen Koç

Özellikle Güneş’in Kova burcuna geçişiyle birlikte bu bir aylık süreçte arkadaş grupları, üyesi olduğunuz dernekler vs… içerisinde yer almaktan keyif alacaksınız. Bu konularla ilgili başlatmak istediğiniz yeni girişimler için güzel bir zaman. Ancak 12 Şubata kadar yanlış anlaşma, gecikme ve engellenmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Tedbirli davranmakta fayda var. İç dünyanız biraz hülyalı olabilir. Hafta sonuna doğru daha rahatlamış hissedebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa

Özellikle önümüzdeki bir aylık zaman içerisinde sosyal statünüz, kariyer yaşantınız ile ilgili konularda canlanmış olacaksınız. Yeni girişimler yapmak isteyebilirsiniz. Oluşan Yeni Ay bu etkiyi artıracaktır. Ancak 12 Şubata kadar yanlış anlaşma, gecikme ve engellenmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Tedbirli davranmakta fayda var. Gruplar içerisinde ya da gelecek planlarınızla ilgili olarak içsel gerginlik ve bırakma arzusu hissedebilirsiniz. Üzerinde iyice düşünerek karar vermek sonradan pişman olmamak için yapılacak en uygun şey olacaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler

Eğitim hayatınız, yurtdışı, yayıncılık ve hukuksal konularla ilgili olarak oldukça hareketli bir döneme giriyorsunuz. Özellikle bu hafta yeni işlere başlamak için ne kadar uygun gibi görünse de 12 Şubata kadar olan dönem içerisinde yanlış anlamalar, gecikmeler ve engellenmeler olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bunun yerine yine bu konularla ilgili, geçmişte tamamlayamadığınız işlerinizi bitirmek için kullanmanız daha yerinde olacaktır. Bu hafta zihninizi dağınık hissedebilir, vazgeçme eğiliminde olabilirsiniz. Hafta sonuna doğru bu enerji hafifleyecek. Gerçekleştirmek istediğiniz konularla ilgili olarak destek istemekten çekinmeyin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Varsa yürüttüğünüz ortak projeleriniz, diğerlerine bağlı olan imkanlarınız ve ödemelerle ilgili olarak hareketli bir ay sizi bekliyor görünüyor. Varsa eğitim hayatınız. Hukuksal konular, yabancı ülkeler, yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak 12 Şubata kadar yanlış anlaşma, gecikme ve engellenmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Tedbirli davranmakta fayda var. Bu zamanı yeni işlere başlamak yerine elinizdeki işleri bitirmek, eksikleri, aksaklıkları tespit ederek düzeltmeler yapmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan

İkili ilişkiler, evliliğiniz ve varsa ortaklıklarınız ile ilgili alana canlılık geliyor. Ancak Merkür’ün geri hareketine başlamasıyla birlikte 12 Şubata kadar olan dönem içerisinde yanlış anlamalar, gecikmeler ve engellenmeler olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Yine bu konularla ilgili olarak özellikle hafta başında gerilim ve buna bağlı boş vermişlik hissi hakim olabilir. Hafta sonuna doğru bu etki giderek hafifleyecektir. Sabırlı ve özenli davranmakta fayda var.

Başak ve Yükselen Başak

Günlük hayatınız, işiniz ve üzerinde yoğun uğraş verdiğiniz aktivitelerinizle ilgili olarak aktif olacağınız bir dönem. Özellikle bu hafta yeni işlere başlamak için ne kadar uygun gibi görünse de 12 Şubata kadar olan dönem içerisinde yanlış anlamalar, gecikmeler ve engellenmeler olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bunun yerine yine bu konularla ilgili, geçmişte tamamlayamadığınız işlerinizi bitirmek için kullanmanız daha yerinde olacaktır. Evliliğiniz ve ikili ilişkilerinizle ilgili olarak boş vermişlik hissine kapılabilirsiniz. Alacağınız kararlarla ilgili hafta sonuna kadar beklemenizi tavsiye ederim.

Terazi ve Yükselen Terazi

Varsa çocuklarınız, kendinizi ifade ettiğiniz konular, hobileriniz, sanatsal çalışmalarınızla ile ilgili olarak hareketli bir döneme girdiniz. Özellikle bu hafta yeni işlere başlamak için ne kadar uygun gibi görünse de 12 Şubata kadar olan dönem içerisinde yanlış anlamalar, gecikmeler ve engellenmeler olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bunun yerine yine bu konularla ilgili, geçmişte tamamlayamadığınız işlerinizi bitirmek için kullanmanız daha yerinde olacaktır. Günlük meşguliyetleriniz ve iş hayatınızla ilgili olarak dağılmış enerjiniz sizi zaman zaman vazgeçme noktasına getirse de bu etki hafta sonuna kadar azalarak geçecektir. Sabır.

Akrep ve Yükselen Akrep

Aile hayatınız, eviniz ve aile büyüklerinizle ilgili konularla ilgilenmek için güzel bir ay. Özellikle bu konularla ilgili olarak gerçekleştirmek istediğiniz bir takım şeyler varsa olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz. Ancak Merkür’ün geri hareketine başlamış olması sebebiyle yanlış anlaşılmalara karşı tedbirli davranmakta fayda var. Ev ve aile hayatınızla ilgili yapmak istediğiniz düzenlemeler ve toparlamalar için 12 Şubat’a kadar ki zaman dilimini kullanarak astrolojinin gücünden fayda sağlayabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay

Yakın çevre iletişiminiz, özellikle kardeşleriniz, yakın arkadaşlarınızla olan iletişiminizin artacağı bir ay olacak. Ancak yanlış anlaşılma konusunda dikkatli davranarak gereksiz alınganlık göstermemekte yarar var. Yapmayı düşündüğünüz yakın çevre gezilerinizi yeniden gündeminize alabilirsiniz. Ancak rezervasyonlarınız konusunda dikkatli olun. Ev, aile hayatınızla ilgili gerginlikler yaşayabilir ve boş vermişlik hissine kapılabilirsiniz. Diğerlerine karşı özenli davranmak, onların duygularını anlamaya çalışmak kişisel gelişimimiz için de daha sağlıklı bir davranış olacaktır.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Güneş’in Kova burcuna geçişiyle birlikte maddi konular, gelir gider dengeniz ile ilgili konular hareketlilik kazanıyor. 12 Şubata kadar olan dönem içerisinde yanlış anlamalar, gecikmeler ve engellenmeler olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Dikkatli davranmak, gereken tedbirleri almakta fayda var. Yine bu konularla ilgili, geçmişte tamamlayamadığınız işleriniz varsa bu dönemi kullanabilirsiniz. Yakın çevrenizle olan iletişiminizde özellikle hafta ortasına kadar dikkatli olmanızda yarar var.

Kova ve Yükselen Kova

Kendi hayat görüşünüz ve değerlerinizin üzerine eğilmek isteyeceğiniz bir dönem. Dış görünüşünüzle ilgili değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ancak genel olarak yanlış anlaşmalara açık bir döneme giriyorsunuz. Kendinizi net anlatmak, yapacağınız işleri eksiksiz ve dikkatli yapmakta yarar var. 12 Şubata kadar olan dönem içerisinde geçmişte tamamlayamadığınız işlerinizi bitirmek, eksikleri toparlayıp gözden geçirmek için kullanmanız yerinde olacaktır.

Balık ve Yükselen Balık

Zihniniz bu ara biraz bulanık olabilir. Zaman zaman içsel gerilime bağlı vazgeçme, bırakma eğilimi yaşayabilirsiniz. Bu etki hafta sonuna kadar daha hafifleyerek geçecektir. Kendi iç dünyanıza eğilmek isteyebilirsiniz. Geçmişle ilgili olarak halletmek istediğiniz bazı zihinsel meseleleriniz varsa Merkür’ün geri hareketi döneminden istifade ederek bu toparlanmaları yapmanız size fayda sağlayarak, kişisel gelişimize katkısı olacaktır.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Aralık ayı Burç Yorumları