15-21 Aralık Haftalık Burç Yorumu

(Yükselen Burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.)

Koç

Bu hafta kariyer alanında gergin etkiler alıyorsunuz. Özellikle bu konuda temkinli davranmakta yarar var. Üzerinizde baskı kurduğunu düşündüğünüz sizi sıkan olaylara karşı ani tepkiler konusunda dikkatli davranmalısınız. Ayrıca bu hafta evlilik, ikili ilişkileriniz, varsa ortaklıklarınız, yürüttüğünüz ortak projeleriniz ve finansal konularınızla İlgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kariyeriniz ve sosyal statünüz ile ilgili aşırı sorumluluk altına girmiş olabilirsiniz. Biraz rahatlamaya ihtiyacınız var gibi. Ancak bir süre daha yoğun çalışmanız gerekebilir.

Boğa

Bu gergin etki sizi eğitim,yayıncılık, hukuk, yurtdışı bağlantılı konular ile ilgili etkileyebilir. Bu konularda tepkilerinizi dikkatli düşünerek vermeniz hem size hem karşı tarafa fayda sağlar. Ayrıca bu hafta günlük koşuşturmacanız yine oldukça hareketli. Evliliğiniz, ortak paylaşımlarınız ve ödeme dengeniz ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Bir takım engellenmelerle de karşılaşmanız olası.

İkizler

Ödeme dengeniz ve arkadaş grupları içerisindeki durumunuz ile ilgili gergin etkiler oluşabilir. Sakin kalarak ortak gelirleriniz, ortak yürüttüğünüz projeleriniz, vergiler,harcamalar gibi konuların üzerine eğilirseniz bu enerjiyi sizi sıkan şeylere çeki düzen vermek için kullanabilirsiniz. Yine bu hafta evliliğiniz, aşk hayatınız, varsa çocuklar ve hobileriniz gündeminizde. Günlük hayatınızda engellenmeler ve hesapta olmayan zorluklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.Yapacağınız işlerde eksik nokta bırakmamakta fayda var.

Yengeç

Bu hafta eviniz, aile hayatınız ve aile büyüklerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Bu konularla ilgilenirken hesapta olmayan bazı engellenme ve zorluklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.Yapacağınız işlerde eksik nokta bırakmamakta fayda var. Gökyüzü eşiniz, ilişkileriniz ve ortak işlerinizde size yanlış gelen, aksadığını düşündüğünüz detayları saptayarak düzenleme yapmak için uygun bir zamanı işaret ediyor.

Aslan

Eğitim hayatınız, üzerinde yoğun mesai harcamanız gereken ve sizi sıkan işlerle ilgili gerginliklere açık olabilirsiniz. Ani çıkışlar yapmak yerine, haftanın enerjisini planlamalar yaparak gerek iş hayatınızda, gerekse günlük rutininizde üzerinde yoğun uğraş vereceğinizi düşündüğünüz konular varsa bunlarla ilgilenmek için ayırabilirsiniz. Bu hafta yakın arkadaş, akrabalarınız, ev, aile, çocuklar ile ilgili konularla ilgilenmek için olumlu etkiler var.

Başak

Maddi konular, yakın çevre ile olan iletişiminiz ve evinizle ilgili konulara karşı temkinli davranmakta fayda var. Gelir gider dengenizi toparlamak, planlamalar yapmak için güzel bir hafta. Riskli işlere girmek için pek uygun görünmüyor. Bu konulara karşı temkinli davranmakta fayda var. Odağınızı aşk ilişkileriniz, hobiler ve biraz daha göz önünde olmaya harcayabilirsiniz. Varsa bağlı bulunduğunuz gruplarla ilgili gereken hazırlıklara vakit ayırmak için değerlendirebilirsiniz bu haftayı.

Terazi

Bu hafta kişisel bakımınız, parasal konular ve yakın çevre iletişiminiz öne çıkıyor. Ev, aile hayatınız ve ilişkileriniz arasında kalmanız üzerinizde stres yaratabilir. Gerginlik yapıp hem kendinizi hem karşınızdakini strese sokmak yerine bu zamanı sizi sıkan konularda yeniden düzenlemeler yapmak için kullanabilirsiniz.

Akrep

Haftaya her ne kadar içe kapalı bir enerjiyle başlasanız da çabuk motive olup toparlıyorsunuz. Hafta sonuna doğru maddi konularda gelişmeler olabilir. Yurtdışı, hukuksal ya da eğitim kaynaklı beklediğiniz bir paranız varsa gelişme yakalayabilirsiniz. İletişim, kardeşleriniz, yakın çevreniz ve işyerinizde gergin hissedebilirsiniz. Ani çıkışlar yapmadan, sakinliğinizi korumak uzun vadede yarar sağlayacaktır.

Yay

Vergi, kredi ve diğer ödemelerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Varsa çocuklarınıza vakit ayırmalısınız. Maddi konulardaki gerginliklere rağmen motivasyonunuz yüksek olacak gibi. Bütçenizi toparlamak ve düzenleme yapmak için güzel bir zaman aralığı. Riskli yatırımlar yapmak sizin için pek uygun görünmüyor. Planlamalarınızı dikkatlice yapmanız ve hesabınızı bilerek davranmanız daha yerinde olacaktır.

Oğlak

Bu hafta iş hayatınız, arkadaş gruplarınız içerisinde oldukça aktif olarak yer alacaksınız. Aile ile ilgili gerginliklere karşı dikkatli olmakta yarar var. Aksi takdirde haftayı stresli bir enerjiyle tamamlayabilirsiniz. Önümüzdeki hafta Güneşin burcunuza geçişi ve yeni ayında burcunuzda oluşuyla birlikte kendiniz ve hayatınızla ilgili aksaklıklara, eksik gördüğünüz konulara da eğilerek düzeltmek için daha olumlu gelişmeler yakalama fırsatı bulacaksınız. Bu da haftanın güzel haberi olsun.

Kova

Bu hafta kariyer, gelecek hedefleriniz, eğitim ve arkadaşlar ile ilgili hareketlilikler yaşayacaksınız. Ayrıca aydınlığa kavuşturamadığınız veya haberinizin olmadığı konularla yüzleşebilirsiniz.Gerginlik ve aşırı tepkiler vermek yerine olayların nedenini anlamaya çalışmanız daha yerinde olacaktır. Kendinizle ilgili olarak, hayatınızda aksayan yönleri tayin ederek düzenleme yapmak için uygun bir zaman aralığı. Bu enerjiden faydalanın.

Balık

Bu hafta yurtdışı bağlantılı işler, eğitim, hukuk ve maddi konularda hareketlilik yaşayabilirsiniz. Maddi konularda fevri hareket etmemekte fayda var. Harcamalar konusunda dikkatli davranın. Arkadaş grupları, okul, üyesi bulunduğunuz dernek, cemiyet, kulüp varsa etkin bir şekilde yer alacaksınız. Gelecek planlarınız ile ilgili olarak bir takım beklenmedik gelişmeler oluşabilir. Sakin kalarak nedenine odaklanmak hayat yolunuzda başarılı olmak adına fayda sağlayacaktır. Herşeyin bizim hayrımıza olduğu gerçeğini unutmamalıyız.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Aralık ayı Burç Yorumları