13-19 Nisan Haftalık Burç Yorumu

(Yorumlarımı yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum.)

Koç

Salı günü Merkür Boğa burcu geçişiyle Nisan ayı sonuna kadar maddi konuların üzerine eğilmeniz gerekecek. Bu hafta harcamaları kontrol etmekte yarar var. Keyfi harcamalara dikkat. Hafta boyunca yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde mesafeli durabilirsiniz. Ayrıca yurtdışı ve bağlantılı işler, yayıncılık ve eğitim hayatınızda engellenme zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu hafta Plüton geri hareketine başlayacak. 26 Eylül’e kadar kariyer ve ilişkinizle ile ilgili olarak geçmişte yapamadığınız bir takım girişimler yeniden gündeme gelebilir. Kendinizi baskı altında hissetmeniz olası. Yaptığınız hatalar ya da bir türlü yapamadığınız, başlatamadıklarınız için aksamalar yaşıyor olabilirsiniz. Bu konulara odaklanırsanız bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanmış olursunuz.

Boğa

Ay sonuna kadar kendinizle ilgilenmeye vakit ayırmalısınız. Güzellik, estetik ve konforunuzla ilgili konulara fazladan para harcamanız gerekebilir. 8 Mayıs’a kadar formunuza dikkat etmenizde yarar var. Zira bu dönemde yeme içmeye düşkün olabilirsiniz. Maddi olanaklarınızla ilgili gecikmeler gerilime neden olabilir. Bu hafta gayrimenkuller, taşınma, tadilat konularında sorunlar olası. Plüton’un geri harekete başlamasıyla eğitim hayatınız, sözleşme, anlaşma, yazışma, uzak yerlere seyahatler, yurtdışı bağlantılı işleriniz ile ilgili konularda geçmişte yapamadığınız bir takım girişimler yeniden gündeme gelebilir. Özellikle bu alanlarda kendinizi baskı altında hissetmeniz olası. Yaptığınız hatalar ya da bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız konular için aksamalar yaşıyor olabilirsiniz. Bu konulara odaklanırsanız bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanmış olursunuz.

İkizler

Aslında bu ay sizin için güzel fırsatlar barındırıyor. Ancak bu hafta özellikle üstlerinizden ya da çevrenizde sözü geçen kimseler tarafından engel ve zorlanmalarla karşılaşabilirsiniz. Hafta sonuna doğru etki hafifliyor. Merkür boğa geçişiyle gizemli ya da üstü kapalı kalmış konuların üstüne eğilmek isteyebilirsiniz. Bu zaman zarfını iç gözlem yaparak bir toparlanma süreci gibi değerlendirmeniz yararınıza olacaktır. Çevrenizdekilerden yardım alabilirsiniz. Plüton geri hareketine başlıyor. Bu dönemde ödemelerle ilgili konular yeniden gündeme gelebilir. Kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Yaptığınız hatalar ya da bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız konularda aksamalar yaşıyorsanız, bu konulara odaklanarak Retro’yu pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz. 20 Nisan’da Güneş Boğa burcuna geçiyor. Bu bir aylık zaman zarfında sosyal çevrelere gireceksiniz. Gelecek planlarınızla ilgili planlamalar yapabilirsiniz.

Yengeç

Merkür Boğa geçişini gelecek planlamalarınızı yapmak, hedefler koymak için kullanabilirsiniz. Bu dönemde sosyal ortamlarda olmaktan keyif alacaksınız. Rüyalar sizin için bu aralar her zamankinden fazlasını ifade ediyor. Anlamaya çalışın. Bu hafta fazladan harcamalar olabilir. Arkadaş çevrenizde parasal kaynaklı gerilimler yaşayabilirsiniz. Hafta boyunca içe kapanık bir enerjiniz olabilir. Kendiniz fazla baskı altında ya da kısıtlı hissedebilirsiniz. Plüton geri hareketi evlilik, ilişkiler, ortak projeler ile ilgili toparlayamadığınız konular yeniden gündeme gelebilir. Yaptığınız hatalar, bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız veya bitiremediğiniz konular özellikle ilişkiler ile ilgili sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Kendinizi baskı altında hissetmeniz olası. Bu konulara odaklanarak bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Aslan

Merkür boğa geçişi sizin en çok kariyer ve evlilik anlamında zihninizin meşgul olacağını gösteriyor. Bu konulara kafa yorarak gelişmeler elde etmek isteyeceksiniz. Kariyer alanınızda gerilimli bir hafta. Ancak çalışma arkadaşlarınızdan destek göreceksiniz. Kendiniz pek rahat ifade edemeyebilir ya da engellenmiş hissedebilirsiniz. Bu hafta Oğlak burcundaki Plüton geri hareketine başlıyor. Üzerinde yoğun uğraş verdiğiniz işler, iş yeriniz, günlük hayatınızda toparlayamadığınız konular yeniden gündeme gelebilir. Yaptığınız hatalar, bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız veya bitiremediğiniz olaylar için sıkıntılar yaşayabilirsiniz Kendinizi baskı altında hissetmeniz olası. Bu konulara odaklanarak bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz. Yine aynı dönem de sağlığınızla ilgili konuları toparlamak için kullanabilirsiniz.

Başak

Eğitim, yayıncılık ve yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa birazcık gerilimli bir hafta. Zorlanabilirsiniz. Ancak ailenizden yana destek göreceğe benziyorsunuz. Merkür boğa burcu geçişi zaten özellikle ay sonuna kadar bu işlerin gündeminizi meşgul edeceğini söylüyor. Kariyer ve gelecekle ilgili hedeflerinizde bazı engel ve kısıtlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olup çözmeye çalışın. Aksi takdirde sorunlar daha da içinde çıkılmaz bir hal alabilir. Bu hafta Oğlak burcundaki Plüton geri hareketine başlıyor. Bireysel olarak kendinizi gösterdiğiniz ortamlarda, çocuklarınız, hobiler, sanatsal konularla ilgili bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız veya bitiremediğiniz işler için sıkıntılar yaşayabilirsiniz Kendinizi baskı altında hissetmeniz olası. Bu konulara odaklanarak bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Terazi

Merkür Boğa burcuna geçiş yapıyor. Bu da sizi en çok ödeme dengeniz ve varsa ortak gelirleriniz ile ilgili konulara yöneltiyor. Bu konulara daha fazla kafa yorabilir, üzerine gidebilirsiniz. Ayrıca ailenizden destek görebilirsiniz. Ya da uzun zamandır satamadığınız bir mülkü satabilir ya da kiraya verebilirsiniz. Eğitim hayatınız, hukuksal konular, seyahatler, yurtdışı ve bağlantılı işler gündeme geliyor. Bu hafta bu konularda engeller oluşabilir. Şayet bunlarla alakalı bitirmek istediğiniz konular varsa bu haftayı değerlendirebilirsiniz. Ödemelerle ilgili arkadaş gruplarınız içerisinden birileriyle gerilim yaşayabilirsiniz. Bu hafta Plüton geri hareketine başlıyor. Ev, aile, taşınma, tadilat, mülk edinme gibi konularda bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız veya bitiremediğiniz için sıkıntılar yaşayabilirsiniz Kendinizi baskı altında hissetmeniz olası. Bu konulara odaklanarak bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Akrep

Finansal konularda gelişmeler var. Bir süredir ilgilendiğiniz ya da alamadığınız bir projenin parasını alabilirsiniz. Merkür Boğa burcuna geçiş yapıyor. Bu da sizi en çok evlilik, ilişkiler ve ortak projeler ile ilgileneceğinizi haber veriyor. Bu konulara daha fazla kafa yoracaksınız. Belki evlilik ile ilgili bir karar verebilir ya da var olan bir ilişkiyi biraz daha ciddi bir boyuta götürebilirsiniz. İş yerinizde ve günlük hayatınızda yakın dostlarınızdan ve kardeşlerinizden destek görebilirisiniz. Ortak yürüttüğünüz projeleriniz varsa bazı abartı ve fazladan risklere açık olabilirsiniz. Dikkat. Oğlak burcundaki Plüton geri hareketine başlıyor. Yakın çevrenizde, kardeşlerinizle olan konularda bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız veya bitiremediğiniz için sıkıntılar yaşayabilirsiniz Kendinizi baskı altında hissetmeniz olası. Bu konulara odaklanarak bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanın.

Yay

Günlük yaşantınızda yaptığınız işler ve iş yeriniz ile ilgilenmeniz gerekecek. Sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermek isteyebilir, diyet ya da spora başlayabilirsiniz. Evliliğinizde, ortak projelerinizde geçmişte yaşadığınız sorunlar bu hafta tekrarlayabilir. Abartı ve yanılgılara açık olabilirsiniz. Kararlarınız verirken iki kere düşünün. Oğlak burcundaki Plüton geri hareketine başlıyor. Maddi konularda bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız veya bitiremediğiniz girişimler için sıkıntılar yaşayabilirsiniz Kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Bu konulara odaklanarak bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanın. Kendinizle ilgili daha evvel almayı düşündüğünüz eğitimler alabilirsiniz.

Oğlak

Merkür Boğa burcu geçişiyle çocuklarınıza daha fazla zaman harcayabilirsiniz. Aşk hayatınız hareketlenebilir. Bu hafta agresyona açık bir enerjiniz var. Sakinliğinizi korumaya dikkat. Gerek kişisel harcamalarınız gerekse çocuklarınız için fazladan harcamalar yapabilirsiniz. Abartıya kaçmayın. İş yerinizde ve günlük hayatınızda içinize kapanmak ihtiyacında olabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ailenize ev hayatınıza vakit ayırmak isteyeceksiniz. Oğlak burcundaki Plüton geri hareketine başlıyor. Hayatınızla ilgili bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız veya bitiremediğiniz girişimler için sıkıntılar yaşayabilirsiniz Kendinizi baskı altında hissetmeniz olası. Bu konulara odaklanarak bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu dönemi kendinizi toparlamak için kullanabilirsiniz.

Kova

Bu aralar eviniz, aile büyükleriniz ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ev değişikliği, taşınma, tadilat konuları gündeme gelebilir. Aile büyükleriniz ve günlük hayatınız arasında kalabilirsiniz. Aşk hayatınızda gelişmeler var. Arkadaş çevreniz tarafından baskı görebilirsiniz. Çocuklarınız ve onların gelecek planlarıyla ilgili zorluklar gündeme gelebilir. Onları ilgilendiren konularda gecikme ve engellenmeler mümkün. Bu hafta Oğlak burcundaki Plüton geri hareketine başlıyor. Hayatınızla ilgili bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız veya bitiremediğiniz girişimler için sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İç dünyanıza çekilmek isteyebilirsiniz. Kendinizi baskı altında hissetmeniz olası. Kendinize ve eksiklerinize odaklanarak bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu dönemi kendinizi toparlamak için kullanabilirsiniz.

Balık

Merkür de Boğa burcuna geçiş yapıyor. Sık sık ufakta olsa gezilere çıkmak isteyebilirsiniz. Zihniniz her zamankinden daha aydınlık olacak. Fikirlerinizi daha rahat ifade edeceksiniz. Özellikle yakın çevrenizdekilerle fikir uyuşmazlığına karşı temkinli olmanızda yarar var. Çevrenizde söz sahibi yüksek pozisyondaki kimselerden destek görebilirsiniz. Venüs’ün İkizler burcuna geçmesi ev, aile ile ilgili konularda gelişmeler olacağını gösteriyor. Taşınma, tadilat, mülk edinme gibi konularda engellerle karşılaşabilirsiniz. Önümüzdeki haftalara ertelemeniz daha uygun gibi. Oğlak burcundaki Plüton geri hareketine başlıyor. Hayatınızla ilgili bir türlü yapamadığınız, başlatamadığınız veya bitiremediğiniz girişimler için sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Gelecek planlarınız, arkadaş grupları ve sosyal çevreniz ile ilgili düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Kendinize ve eksiklerinize odaklanarak bu Retro’yu pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Nisan ayı Burç Yorumları