12-18 Ocak Haftalık Burç Yorumu

(Yorumlarımı yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum.)

Koç

Kendinizi gruplar içerisinde uyumlu ve orijinal bir şekilde ifade etme imkanı bulabilirsiniz. Ancak iç dünyanızdaki enerji dağınıklığı nedeniyle zaman zaman ilgilendiğiniz konulara kanalize olmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle eğitim, yayıncılık, hukuksal konularla ilgili olarak zamanlamayla ilgili bir takım problemler ya da engellenmelerle karşılaşabilirsiniz. Maddi konularda bir takım sorunlarla karşılaşmamak için harcama dengenizi ayarlamakta fayda var.

Boğa

İşyerinde ve evliliğinizde kendinizi rahat bir şekilde ifade edeceksiniz. Bu da size kendinizi daha iyi hissettirecek. Gruplar içerisinde olmak isteyebilirsiniz. Belki de sosyal sorumluluk projelerine yönelebilirsiniz. Ancak bu konuda eşinizin fikrini almayı unutmayın. Eviniz, aile hayatınızla ilgili yapacağınız harcamalara dikkat etmekte yarar var. İşinizle ilgili olarak da zamanlama hususuna dikkat etmenizde fayda var. Aksi halde eş veya ortağınızla ilgili duygusal gerilimler yaşayabilirsiniz.

İkizler

Bu hafta eğitim, yayıncılık, hukuksal konular, yabancı ülkeler ya da yabancı şirketler ile ilgili konularda orijinal, farklı fikirler üretebilirsiniz. Ancak hafta sonuna doğru bu konularda özellikle yakın çevrenizle olan iletişiminizde abartıya kaçmamaya dikkat. Yine hafta sonuna doğru günlük hayatınızda kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. İkili ilişkileriniz, evliliğiniz veya ortağınız ile işiniz kaynaklı zorlanmalar yaşanabilir. Enerjinizi toparlamanızda fayda var.

Yengeç

Bu ara artan ödemelerinizle ilgili kariyer geliriniz kaynaklı destek alacaksınız. Günlük hayatınızda biraz fazla gerilmiş olabilirsiniz. Bu da sizi biraz sabırsız davranmaya itiyor olabilir. Özellikle hafta sonuna doğru ödeme dengenizde düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Yine hafta sonuna doğru varsa çocuklarınız ya da aşk hayatınızla ilgili olarak duygusal gerilim veya baskı hissedebilirsiniz.

Aslan

İlişkileriniz veya ortaklıklarınızla ilgili olarak yurtdışı, eğitim ya da yabancı kaynaklı beklenmedik destekler göreceksiniz. Varsa çocuklarınız, hobileriniz, aşk hayatınız ve ödeme dengenizle ilgili bazı konular gündeminize düşebilir. İlişkiniz ya da evliliğiniz konusundaki ihmalkar tutumunuz iç dünyanızda gerilim yaşamanıza neden olabilir.

Başak

İşiniz ve günlük hayatınızla ilgili olarak beklenmedik yardımlar görebilirsiniz. Yeter ki Zorlandığınız noktaları doğru bir şekilde anlatmayı deneyin. Siz bir adım atın gerisi gelecektir. İlişkileriniz ve evliliğinizde biraz dağınık olabilirsiniz. Duygularınızı bastırmayıp kendinizi net bir şekilde ortaya koymalısınız. Aksi takdirde gerilim yaşama ihtimaliniz var. Hafta sonuna doğru kendinizi yakın çevreniz ile ilgili duygusal olarak baskı altında hissedebilirsiniz.

Terazi

Aşk hayatınız, çocuklarınız hobi ve keyif veren aktivitelerle ilgili olarak beklenmedik destekler görebilirsiniz. Üzerinde yoğun olarak enerji harcadığınız konularla ilgili biraz dağınıklık hissedebilir, kendinizi odaklayamayabilirsiniz. Zamanı tasarruflu kullanmalısınız. Disiplinli davranmak, doğru konulara vakit ayırmak konusunda gayret göstermelisiniz. Ayrıca iletişimle ilgili gerginliklere karşı dikkat etmekte fayda var. Hafta sonuna doğru maddi olarak biraz baskı hissedebilirsiniz.

Akrep

Bu aralar evinize ve ailevi konularla her zamankinden daha fazla ilgileniyorsunuz. Evle ilgili değişiklik, tadilat, taşınma gibi şeyler düşünüyorsanız sürpriz bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çocuklarınız, aşk hayatınız ve kendinizi ifade ettiğiniz hobi gibi konularda bazı zorlanmalar hissedebilirsiniz. Hafta sonuna doğru eviniz ve işinizle ilgili olarak kendinizi biraz fazla zorlanmış hissedebilirsiniz.

Yay

Yakın çevre iletilişiminiz ve kardeşlerinizle ilgili olarak özellikle hafta ortasına kadar kendinizi rahat bir biçimde ortaya koymak isteyeceksiniz. Özgün fikirlerinizle göz önünde olacaksınız. Ancak aile hayatınızla ilgili olarak bu konuda gerilimler yaşamamaya dikkat. Eğitim hayatınız ya da yurtdışı ile bağlantınız varsa bu konularda rehavete kapılmamanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde haftayı gergin bir ruh haliyle noktalayabilirsiniz.

Oğlak

Maddi konularla ilgili ailenizden destek görebilirsiniz. Evinizle ilgili beklenmedik bir değişikliğe de karar verebilirsiniz. Bu değişim çevrenizdekiler tarafından çok farklı bulunabilir. Ödeme dengenizi iyi ayarlamanız gerekiyor. Müsriflik yapmak kendi üzerinizde fazladan gerilim yaratabilir. Dikkatli harcayarak dengeyi korumakta yarar var.

Kova

Bu aralar kendinizi rahat bir şekilde ifade etme imkanı buluyorsunuz. Özellikle hafta ortasına kadar fikirleriniz çevreniz tarafından oldukça orijinal bulunacaktır. Yaratıcı bazı aktivitelerle ilgileniyorsanız değerlendirin derim. Harcama yapma arzunuz kabarmış olabilir. Gelecek planlarınız ve hedefleriniz için ödeme dengenizi şaşırmayın. Partnerinizle olan ilişkiniz çevrenizdekilere ve işe karşı tutumunuz etkileyebilir. Sorumluluklar konusunda dikkatli olmalısınız.

Balık

Özellikle hafta başında maddi konularda beklenmedik yeni gelişmelere açıksınız. Zihninizi biraz dağınık hissetmeniz mümkün. Bu da sosyal statünüzle ilgili olarak bazı zorlanmalara neden olabilir. Eğer üzerinde yoğun uğraş vermeniz gereken konular varsa rehavete kapılmamaya dikkat etmelisiniz. Hafta sonuna doğru eğitim, yurtdışı, hukuk ve yayıncılık alanında baskı altında hissedebilirsiniz.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Aralık ayı Burç Yorumları