10 - 16 Ağustos Haftalık Burç Yorumu

(Yorumlarımı yükselen burcunuzu da dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum.)

Koç Burcu
Bu hafta özellikle iş yerinizde, günlük hayatınızda ve sağlığınızla ilgili olarak daha endişeli hissedebilirsiniz. Bazı işleri yapmak zorunda olmak sizi hem zora hem de gereksiz strese sokuyor olabilir. Bu yüzden bıkkınlık hissedebilirsiniz. Ama unutmayalım ki bazen o güzel aklımız bize olanları görmek istediğimiz gibi gösterebilir.
Eğriyle doğruyu iyi bir şekilde ayırt etmek gerek. Bir süredir kendinizi anlatmak, fark ettirmek gayesindesiniz. Bu haftanın gökyüzü hareketleri bu arzuyu biraz daha fazla tetikleyebilir. İnsanların tanımadığı bir yönünüzü sergilemek isteyebilirsiniz. Aşk, ilişkiler ve çocuklarla ilgili konularda yeni hedefler yeni bir yön belirlemek istiyorsanız Cuma günü oluşan yeni ay sonrası etkiden faydalanabilirsiniz.

Boğa Burcu
Bu hafta kendinizi daha açık yüreklilikle ifade etmek için uğraşabilirsiniz. Aslında arzunuz geleceğe güvenle bakmak. Ancak bunu fazla abartıp takıntı haline getirmek sinirlerinize fazla yüklenmek olabilir. Biraz işleri oluruna bırakmak sizi rahatlatabilir. Ama bu dengeyi koruyacak olan da yine sizsiniz. Ayrıca bu hafta çevrenizde dönen olayların iç yüzünü anlama konusunda oldukça araştırmacı ve çözümleyici olacaksınız. Arkadaşlarınızla ilişkilerinizi etkileyebilir. Fikir uyuşmazlıkları olabilir. Bir süredir odağınızı ev, aile ile ilgili konulara yöneltmiş durumdasınız. Bu konularla ilgili gereken hazırlıkları yapmış adeta bir çıkış işareti bekliyor olabilirsiniz. Bu konularda yeni adımlar atmak yeni başlangıçlar yapmak için cuma günü oluşacak olan yeni ay sonrası etkiden faydalanabilirsiniz.

İkizler Burcu
Merkür’ün Başak burcuna geçişiyle beraber ev alım, satım, kiralama, tamirat, taşınma gibi konular sizi daha fazla ilgilendirmeye başladı. Ev değişikliği yapmayı, gayrimenkul satın almayı ya da evin dekorasyonuyla uğraşmayı daha fazla düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu hafta akılcı duygularınızla düşünceleriniz arasındaki dengeyi kurmak her zamankinden daha zor olabilir. Eşiniz, işiniz veya pek tabi ki maddi koşullarınızdaki belirsizlikler sizi gereğinden fazla düşündürüyor. Ortak geliriniz ya da gelir beklentiniz olan yerlerle ilgili gözden geçireceğiniz durumlar, yapacağınız konuşmalar, yazışmalar varsa bu hafta yapabilirsiniz. Geleceğe yönelik aklınıza yatan farklı bir bakış açısı yakalayabilirsiniz. Şayet yakın çevreniz, eğitim ve seyahatler ile ilgili yeni adımlar atma konusunda tereddütleriniz varsa Cuma günü oluşacak yeni ay sonrası enerjiyi kullanabilirsiniz.

Yengeç Burcu
Şu sıralar yakın çevrenizle ilgili konulara daha fazla vakit ayırıyorsunuz. Bu hafta onlara karşı duygularınızla düşünceleriniz arasında kalabilirsiniz. Onlara karşı içinde bulunduğunuz durumu işleri kendinize yontmadan doğru bir biçimde değerlendirmelisiniz. Kendinizi hayal kırıklığına uğramış, aldatılmış hissine kapılabilirsiniz. Seyahat planlarınız, yurt dışı ile işleriniz, eğitim ve devletle alakalı işleriniz varsa bunları bir düzene koymanız gerekiyor. İşleri oluruna mı bırakmalıyım yoksa mantığıma mı uydurmalıyım diye düşünüyorsanız burada iş size düşüyor. Hayat bir süredir maddi konularda zor bir dönemeçten geçiriyor sizi. Hem maddi anlamda hem de manevi anlamda kendinize katmak istedikleriniz var. Cuma günü oluşacak yeni ay sonrası enerjisini bu alana daha fazla odaklanmak için kullanabilirsiniz.

Aslan Burcu
Bir süredir hayatınızın gidişine odaklanmış durumdasınız. Gereken ayarlamaları yapmak istiyorsunuz. Ama sanki sizin cephede işler biraz karışık. Ayıklamak biraz zor oluyor. Bu hafta yurt dışı, eğitim, devletle ilgili işlerinizde beklemediğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Daha önce karşınıza çıkan fakat gerçekleşmeyen fırsatlar olabilir. Ödemeleriniz sizi biraz düşündürebilir. Yılgın, bıkkın hissedebilirsiniz. Yapamadığınız tahsilatlar, ödeyemediğiniz kredi ve borçlar varsa bunları toparlamaya çalışın. Olmuyor işte deyip vazgeçmeyin, kendinize vesvese vermemeye çalışarak işleri biraz da oluruna bırakmaya gayret edin. Jüpiter Başak burcu geçişi önümüzdeki yıl sizi maddi anlamda biraz rahatlatabilir. Cuma günü oluşacak yeni ay sonrasını kendinize yeni bir imaj vermek, yeni bir yol çizmek, spor başlamak ve yeni başlangıçlar için kullanabilirsiniz.

Başak Burcu
Geçtiğimiz hafta Merkür’ ün burcunuza geçmesiyle birlikte biraz daha kendinize odaklandınız. Düşündüklerinizi gerçekleştirirken daha aktif olacak ve daha çabuk hareket etmeye başlayacaksınız. Ancak bu enerjinin tam olarak hayatınıza girmesi için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor. Bu hafta evliliğiniz veya ortak yürüttüğünüz projelerle ilgili hayal kırıklığına uğramış hissedebilirsiniz. Ancak yapmanız gereken, yaşadığınız belirsizliklere rağmen mantığınız ile duygularınız arasındaki dengeyi doğru bir şekilde kurmak. Bu hafta beklenmedik ödemelerle karşılaşabilirsiniz. Oluşabilecek gelişmeleri iyi bir şekilde yönetebilirseniz sürpriz tahsilatlar, alacaklar olabilir. Cuma günü oluşacak yeni ay size parlak fikirler getirebilir.
Kendinize biraz zaman ayırın.

Terazi Burcu
Her ne kadar sosyal anlamda yoğun bir gündeminiz olsa bile kendinizi dinlemeye ve hayatınızı gözden geçirmeye çalışıyorsunuz. Sanki hayata karşı mücadelenizde aldıklarınız verdikleriniz karşısında hafif kalıyor gibi hissediyorsunuz. Ay sonuna kadar biraz vesvese ve endişe hakim gökyüzünde. Aman düşüncelerinize fazlaca kapılıp kendinizi hasta etmeyin. Mutlaka nefes egzersizleri yapın. Ormanlık yerlerde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Evlilik veya ortak projelerle ilgili isteklerinizi bu hafta daha rahat halledebilirsiniz. Ama istek ve tepkileri fazla abartmadan… Cuma günkü yeni ay sonrası etkiyi geleceğe dair yeni planlar için kullanabilirsiniz…

Akrep burcu
İş, evlilik veya öğrencilik hayatınız ile ilgili yoğun ve hareketli bir dönem geçiriyorsunuz. Bu konularda yeni adımlar, başlangıçlar için Cuma günü oluşacak yeni ay enerjisinden rahat bir şekilde faydalanabilirsiniz. Bu hafta bu konularla ilgili belki de beklemediğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu konuda bilmeniz gereken ise, sakin olup tepkilerinizi kontrollü vermenin size zarar vermeyecek olması. Özgürlükçü, isyankar, asi olmayın. Ay sonuna kadar arkadaşlarınıza ve geleceğinize fazlaca kafa yorabilirsiniz. Arada kalacağınız bazı durumlar oluşabilir. Eğer aşk hayatınızda yaşadığınız belirsizlikler var ise, bu hafta kontrol sizde olacak. Çocuklarınız veya çocuk sahibi olmayla ilgili duygu ve düşünceler bu hafta birbirleriyle restleşiyor adeta, orta yolu bularak dengenizi koruyun…

Yay Burcu
Yapmak istediğiniz şeyler var ama elbette engelleriniz de var. Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle beraber hayat yolunuzu düşünme isteğiniz artabilir. Ev, aile hayatınızda yaşadığınız belirsiz durumlar bu hafta sizi biraz fazla düşündürebilir. Ani bir kararla artık adım atma zamanıdır diyebilirsiniz ya da bu belirsizlikler sizi yiyip bitirebilir de. Herkesin şartları farklı, içinde bulunduğunuz şartlara bağlı olarak orta yolu bulmalısınız. Dengeyi kurmak sizin elinizde… Eğitim, yurt dışı, devletle ilgili işler bir süredir sizi oyalıyor olabilir. Bu konularda bu hafta beklenmedik gelişmeler mümkün. Yeni adımlar atmak için Cuma günü oluşacak yeni ay sonrası etkiyi kullanabilirsiniz.

Oğlak Burcu
Yakın çevrenizde yaşadığınız belirsiz, bir türlü netleşmeyen bazı durumlar olabilir. Sonuçlanmayan yazışmalar, anlaşmalar, yurt dışıyla netleşmeyen işler… Bu hafta bunları toparlamak isteyebilir, işlerin daha hızlı yürümesi için aceleci davranma eğiliminde olabilirsiniz. Kendinizi hayal kırıklığı hissi ile bezgin, bıkkın hissederseniz bu normal bir durum olacaktır. Ama bir orta yol bulmalısınız. Evet, mantığınızla hareket etmelisiniz, ama eksiğiniz akışta kalmak, olayları akışına bırakmak mı, ona da bir bakmalısınız. Biraz sakin kalıp düşünmekte fayda var. Cuma gününden sonra evinizle ilgili ani kararlar almak isteyebilirsiniz…

Kova Burcu
Bu hafta aklınız ödemelerle meşgul olabilir. Uzun zamandır maddi anlamda yaşadığınız belirsiz durumlar var. Ödemeler, maddi dengesizlikler sizi fazlasıyla bezdirmiş görünüyor. “Her şey üzerime geliyor” hissine kapılabilirsiniz. Bu belirsizlik çözülmese bile durumu toparlamak için adım atmalısınız. Bu hafta yapacağınız tahsilatlar olabilir. Özellikle nafaka, miras, ortaklık geliri gibi durumlarınız varsa bu hafta ipleri koparmak için uygun değil… Olayları önce mantığınızla, sonra vicdanınızla tartarak ikisini birbirine dengelemelisiniz. Dengeyi kurup ona göre hareket almalısınız. Evlilik, ortaklıklar ya da arkadaşlarınızla ilgili oldukça hareketli, yoğun bir dönemden geçiyorsunuz. Bu hafta sürpriz gelişmeler olabilir. Bu konularda yeni bir adım atmak için Cuma günkü yeni ay sonrası enerjiyi kullanabilirsiniz.

Balık Burcu
Merkür’ ün Başak burcuna geçmesiyle birlikte evlilik veya ortak projelerle ilgili konulara yönelmek isteyebilirsiniz. Hayatınızda uzunca bir süredir yaşadığınız belirsiz durumlarla ilgili baskıyı bu hafta biraz daha fazla hissedebilirsiniz. Neden aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum diye düşünebilirsiniz. Hatta vazgeçmek isteyebilirsiniz. Ama vazgeçmeden evvel iyice düşünün. İşleri biraz da oluruna bırakmaktan zarar gelmez. İş yerinizde ya da çalışmıyorsanız gün içerisindeki hareketliliğiniz oldukça yoğun olacak. Bu hafta bu hareketlilikten sürpriz bir maddi büyüme fırsatı çıkarabilirsiniz.Karşınıza çıkacak fırsatları kullanın, kaçırmayın. Yeni adımlar atmak için Cuma günü oluşacak yeni ay sonrası enerjiyi kullanabilirsiniz.

İyi Haftalar

Astrolog Seda Efe

Kelimeler: Haftalık Burç Yorumları, Mart ayı Burç Yorumları